Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel Telefonlar, Android 12 Güncellemesini Aldı

Android 12 güncellemesi Google Pixel modellerine geldi. Beraberinde bazı hatalar ve sorunları da getirdi. İşte, Android 12 alan Pixel modelleri ve haberin detayları…

İçerik Haritası

Android 12, Pixel Modelleri için Kullanıma Sunuldu

Android 12 güncellemesi, Google’ın Pixel telefon modellerine de ulaştı. Şu ana dek kullanıcılardan bazı olumsuz geri dönüşler söz konusu. Android 12’nin bazı Pixel telefonlarda dokunma tepkisi ve çökme sorunlarına neden olduğu tespit edildi. Google cephesi ise, Android 12 güncellemesiyle ilgili herhangi bir sorunu henüz kabul etmedi.

İlgili İçerik: Google Pixel 6 Serisinin Fiyatları Sızdırıldı!

Android 12, Google Pixel modellerinde uygulamanın çökmesine ve dokunma tepkisinin bozulmasına sebep oluyor. Google’ın bu haftanın başlarında yayınladığı Android güncellemesi, Material You tasarım diline sahip. Kullanıcı deneyimini temelde birkaç iyileştirme ile geliştirmeyi amaçlıyor. Ancak bazı kullanıcılar, Pixel telefonlarını Android 12’ye güncelledikten kısa bir süre sonra bazı hatalarla karşılaştı.

Pixel modellerinde dokunmatik ekran hatası, çökme ve gecikme gibi sorunlar görüldüğü bildirildi. Bu sorunların belirli bir modelle sınırlı olmadığı, son çıkan Pixel modellerinin çoğunu etkilediği söylendi.

Bazı kullanıcılar, ekranda dokunmaya karşı tepkisizlik hatası ile karşılaştı. Bazıları ise uygulamaların çökmesinden şikayetçi oldu. Bataryanın boşaldığını iddia eden kullanıcılar da oldu. Pixel sahipleri bu şikayetlerini Google Destek forumunda ve Twitter’da dile getirdi.

Android 12 ile birlikte gelen bu sorunların Pixel 4a, Pixel 4a 5G ve Pixel 5 modellerinde görüldüğü bildirildi. Google Destek uzmanları, kullanıcıların güvenli moda geçmelerini önerdi.

Android 12 Alan Google Pixel Modelleri

Android 12, aylarca süren beta testinden sonra bu hafta başlarında Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro lansmanı ile birlikte piyasaya sürüldü. Material You tasarım dilini benimseyen Android güncellemesi, arayüz değişikliği ile çok konuşuluyor. Gizlilik Panosu gibi yeni özellikleriyle gizlilik odaklı bir sistem güncellemesi olarak karşımıza çıktı.

Android 12 güncellemesi, Pixel 3’ten itibaren tüm Google Pixel modellerine geldi.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.