google-pixel-6-min
Haber

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro Tanıtıldı

Google tarafından piyasaya sürülmesi beklenen yeni Pixel modelleri tanıtıldı. Tensor yapay zeka yongası ile gelecek olan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modelleri tanıtıldı. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

google-pixel-6-min

Google, seneler önce Android işletim sistemini tüm yeteneklerini sergilemek adına Nexus isimli akıllı telefon modellerini üretmişti. Bu serinin satışları iyi olunca akıllı telefon sektöründeki yerini alan Google, Pixel serisinin 6. nesil modellerini de tanıttı.

Google P6 serisi, eski modellere göre daha farklı bir tasarım ile birlikte geliyor. Arka panelde ise nispeten yüksek denilebilecek bir kamera şeridi yerleştirilmiş durumda. Bu da cihazı masaya koyduğumuzda rahatsız edici bir sallanmaya sebep oluyor.

Şirket, önceki akıllı telefon modellerinde yine kendisinin ürettiği görsel işlem yongasını kullanıyordu. Ancak P6 serisi ile birlikte Tensor adı verilen yeni bir yapay zeka destekli yonga kullanılıyor. Tensor yongası, kullanıcıyı sürekli olarak takip ederek düzenli olarak yaptığı işlemleri öğreniyor. Bu makine öğrenmesi ile birlikte de telefonun fonksiyonları ve otomasyonları değişiklik gösterebiliyor.

google-pixel-6-serisi-min

Pixel 6 modeli, 6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ ekran ile birlikte geliyor. Bu ekran 90 Hz yenileme hızına sahip, ki bu da artık telefonlarda görmeye alıştığımız bir geliştirme. Çift kamera düzeni, yüzde 150 oranında daha fazla ışık alıyor.

Pixel 6 Pro ise 6.7 inç büyüklüğünde ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile birlikte geliyor. Üçlü kamera sisteminde 4x optik yakınlaştırma imkanı bulunuyor.

Google, yeni serinin teknik detayları ve fiyat bilgisi gibi paylaşımları sonbahar döneminde yapacağını da açıkladı. Şimdilik seri hakkında bilinenler bunlar ile sınırlı.

Peki siz Google tarafından üretilen akıllı telefon modelleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.