Başlangıç Haber 16 inç MacBook Pro’ya Yüksek Güç Modu Geliyor

16 inç MacBook Pro’ya Yüksek Güç Modu Geliyor

1

Kısa süre önce tanıtılan M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro’nun performansı artırılacak. Apple, Yüksek Güç Modu adlı bir özellik üzerinde çalışıyor. İşte detaylar!

MacBook Pro’nun Performansı Artırılacak

Apple, kısa süre önce piyasaya sürdüğü yeni MacBook Pro’larla ilgili ciddi bir adım atıyor. 16 inç MacBook Pro modeline “Yüksek Güç Modu” gelecek ve böylece dizüstü bilgisayarın performansı önemli ölçüde artacak. Yüksek güç modu, ilk olarak macOS Monterey beta kodunda tespit edildi.

Apple, M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro’da yoğun iş yüklerini azaltmak ve performansı yükseltmek amacıyla bir özellik sunacak. Yeni özellik, “Düşük Güç Modu” ile birlikte gelecek. Sınırlı sistem performansı pahasına, daha uzun pil ömrü sunacak. MacOS Monterey betasında keşfedilen yüksek güç modu özelliği, cihazdaki yoğun iş yükünü hafifletecek.

MacBook Pro’nun performansı optimize edilirken, bu özelliğin olumsuz yanlarını da göreceğiz. Örneğin, yüksek bir fan gürültüsü duyulacak. Şimdilik, bu yeni özellik sadece 16 inçlik modele gelecek. 14 inçlik MacBook Pro‘da aktif olmayacak.

Apple Lansmanından Kesitler

ABD’li teknoloji devi, yeni M1 Pro ve M1 Max işlemcili MacBook Pro modellerini tanıttı. Apple, dizüstü bilgisayarları için çeşitli performans iyileştirmeleri yapacağına söz verdi. M1 Max, geçen yılki M1 işlemcisine göre 4 kata kadar daha hızlı GPU performansı sunuyor. Bellek bant genişliği ise yaklaşık 6 kat daha arttı.

İlgili İçerik: Apple MacBook Pro Modellerinin Çözünürlüğü Daha Yüksek Olacak

M1 Max işlemcisi, M1 Pro’da da bulunan 10 çekirdekli CPU‘ya sahip. GPU çekirdek sayısını ise 2 katına çıkararak 32 çekirdekle üretildi. Saniyede 400 GB’a kadar bellek bant genişliği sunuyor. Ayrıca gelişmiş çoklu görev desteği için 64 GB’a kadar birleşik belleğe sahip.

Turbo anahtarının yanı sıra, M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro’nun, seride 140W şarj cihazıyla hızlı şarjı destekleyen tek model olduğu bildirildi. 14 inçlik modeli ise hızlı şarjı desteklemeyen 67W’lık bir adaptörle gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!