Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel 5a Aşırı Isınma ve Ekran Sorunları Çözülecek

Google, Pixel 5a akıllı telefonunda görülen aşırı ısınma ve dokunmatik ekran sorunlarını çözeceğini açıkladı. Şirket, şu an bu sorunları düzeltmek için çalışıyor. Peki, Google Pixel 5a‘da yaşanan bu sorunlar tam olarak nedir? Google, ne gibi çözümler üretecek? Detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

İçerik Haritası

Google Pixel 5a’da Görülen Sorunlar

Google Pixel 5a kullanıcıları, 4K video kaydederken telefonun aşırı ısınmasından dertliydi. Kullanıcılar, şikayetlerini Twitter’dan bildirmeye başlayınca, teknoloji devi Google da harekete geçti. Google, bu sorunları kabul etti ve düzeltme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. 4K video kaydı sırasında ortaya çıkan aşırı ısınma sorunu, Pixel 5a’nın en büyük problemi gibi görünüyor.

Kullanıcılar, telefonun video kaydı sırasında aşırı ısındığını, yaklaşık dört dakika sonra video kaydının durduğunu dile getirdi. İddiaya göre Pixel 5a, basit fotoğraflar ve 1080p video çekerken bile ısıyla ilgili uyarılar veriyor. Telefon kısa süre içinde yavaşlayarak 30 dakika içinde çalışmayı bırakıyor. Bir rapor ise, Google Kamera uygulamasında bir yazılım hatasının olduğunu bildiriyor.

İlgili İçerik: Google Pixel 5a Fiyatı ve Tanıtım Tarihi Açıklandı

Telefonla ilgili bildirilen bir diğer sorun, dokunmatik ekranla ilgili. Telefon güvenli modda kullanıldığında sorun ortadan kalkıyor. Fakat normalde ekranın alt kısmında bir tuhaflık olduğu aşikâr. Google, bu iki büyük problemi de çözmek adına çalışmalara devam ediyor…

Google Pixel 5a Hakkında

Google Pixel 5a 5G yalnızca ABD ve Japonya’da satışa sunulacak. Pixel 5a, bu ayın başlarında Snapdragon 765G işlemci, 4.680 mAh pil ve IP67 yapısıyla piyasaya çıkmıştı. 12 MP + 16 MP sensörlü çift arka kamerayla beraber gelen cihaz, 5G desteğini de sunuyor. 6GB RAM + 128GB depolama modeli için fiyat etiketi 449 dolar.

Temel özellikler arasında; Android 11 yazılımı, 60 Hz yenileme hızına sahip 6.34 inç full HD+ ekran, Snapdragon 765G işlemci, 12.2 megapiksel birincil sensör ve 16 megapiksel geniş açılı sensöre sahip çift arka kamera kurulumu yer alıyor. Telefon, 18W hızlı şarj desteği ve arkaya monte parmak izi tarayıcı ile birlikte 4.680mAh’lık bir pile sahip.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.