Haber

Google Pixel 5a Fiyatı ve Tanıtım Tarihi Açıklandı

Google Pixel 5a, 26 Ağustos’ta tanıtılacak. Telefonun özellikleri ve fiyatı da açıklandı. Pixel 5a, Pixel 4a (5G) ve Pixel 5 ile birlikte geçen yıl piyasaya sürülen Pixel 4a’nın halefi olarak gelecek.

Google, telefonun iptal edildiği haberlerini reddederken, Pixel 5a’nın gelişini doğruladı. Akıllı telefonun, geçen yıl çıkan orta sınıf Pixel telefonuyla aynı tasarıma sahip olduğu söyleniyor. Ancak ekran, kamera ve pil cephelerinde bazı yükseltmeler bekleniyor.

Google Pixel 5a, tanıtımdan sonra yalnızca çevrimiçi olarak veya Google Mağazalarından satın alınabilecek.

İçerik Haritası

Google Pixel 5a Fiyatı

Bir kaynak, cihazın 450$ fiyat etiketiyle satışa sunulacağını sızdırdı.

Hindistan’da 6GB RAM + 128GB depolama seçeneği sunan Pixel 4a’nın fiyatı 349$ idi. Pixel 4a 5G’nin fiyatı ise 499$ idi. Görünen o ki, yeni Pixel’in fiyatı bu iki modelin fiyatının arasında bir yerde olacak.

Google tarafından telefonun ABD ve Japonya’da piyasaya sürüleceği doğrulanmıştı. Ancak diğer pazarlara da gelip gelmeyeceği konusunda henüz netlik yok.

Google Pixel 5a Özellikleri

Pixel 5a’nın, 90 Hz’e kadar yenileme hızına sahip 6,4 inçlik Full HD+ bir ekran ve Qualcomm Snapdragon 765G işlemci ile geleceği sızdırıldı. Android 11 de Android 12’ye yükseltilebilir.

IP67 sertifikalı Google Pixel 5a’nın 6 GB RAM + 128 GB dahili depolama alanı ve siyah renk seçeneği ile geleceği düşünülüyor. OIS destekli 12.2 megapiksel ana kamera ve 16 megapiksel ultra geniş açılı bir kameraya sahip olduğu sızdırılan bilgiler arasında.

Ön tarafta bir kamera oyuğu var ancak henüz selfie kamerası hakkında bir veri yok. Kulaklık jakı, stereo hoparlör, parmak izi tarayıcı, 18 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.650 mAh büyüklüğünde pil öne çıkan bazı özellikleri diyebiliriz. Son olarak, suya ve toza dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.