Başlangıç Mobil Cihazlar iPhone 7 Isınma Sorunu Neden Olur? Nasıl Düzeltilir?

iPhone 7 Isınma Sorunu Neden Olur? Nasıl Düzeltilir?

0

iPhone 7 ısınma sorunu yaşayan kullanıcılar telefondan istediği verimi alamaz. Pek çok uygulamanın aynı anda çalışması, uzun süreli telefon kullanımı ya da yüksek performans isteyen işlemler yapılması gibi hallerde telefonun ısınmasına rastlanabilir. Bu durumda çoğunlukla ara verip telefonu dinlendirmek gerekir fakat bu, işinizin yarım kalması anlamına gelir. Halbuki telefonun sunduğu kolaylıklar her an elimizin altında olmalıdır. Isınma sorununu çözerseniz telefonu istediğiniz zaman istediğiniz süre ile kullanmanız mümkündür.

iphone 7 ısınma sorunu
iphone 7 ısınma sorunu

iPhone 7 Isınma Sorunu Nedenleri

iPhone 7 neden ısınır sorusunu yanıtlayarak pek çok kullanıcının bu sorundan en kolay şekilde nasıl kurtulacağını anlatmayı hedefliyoruz. Isınmanın neden olduğunu bilirseniz  bu sorunun çözümü için de bir şeyler yapma şansınız olur. iPhone 7, 0-35 derece aralığındaki sıcaklıklarda kullanmak için tasarlanmıştır. Eğer telefon bu sıcaklığı aşarsa size uyarı gelir ve telefonun soğuması için ara vermeniz istenir. Bu durumlarda telefonu soğuk bir ortamda soğutun ve yeniden başlattıktan sonra kullanmaya devam edin.

İPhone 7 cihazlar ısındığı zaman şarj azaldığı zamanki gibi tepkiler verir. Kamera çalışmaz, ekran kararır, yavaşlar ve şarj almamaya başlar. Bu belirtiler telefonun kendisini soğutmaya çalıştığının bir göstergesidir. Aşırı ısınma sorunu uzun vadede telefon ömründen de götürür. Şu durumlarda iPhone 7 ısınma sorunu yaşamak çok olasıdır:

 • Tüm telefonlarda ısınmanın nedenleri arasında ilk sırada yoğun kullanım gelir. Mesela telefon parlaklığını en üst düzeyde kullanmak, saatlerce oyun oynamak, ara vermeden uzun filmler izlemek gibi hallerde telefon çok ısınır.
 • Telefon şarjda iken kullanmaya devam edilmesi de iPhone 7 cihazınızın ısınmasına neden olur.
 • Şarj aleti ve kablosu orijinal değilse şarj esnasında fazla ısınabilir.
 • Arka planda çalışan çok sayıda uygulama olması halinde telefon daha çok ısınacaktır.
 • Mevsimsel sıcaklıklar da telefonun ısınmasına neden olur. Yaz aylarında ya da sıcak ortamlarda telefon daha çabuk ısınır.
 • Telefonun güneş altında unutulması gibi hallerde de ısınma ve hatta ekranda kalite sorunları yaşanır.
iphone 7 ısınma sorunu
iphone 7 ısınıyor

İlgini çekebilir: iPhone Kullanılmayan Uygulamaları Kapatma

iPhone 7 Isınma Sorunu Çözüm Yolları

iPhone 7 ısınma sorunu çözümü için tek bir yöntemden bahsedemeyiz. Sizin telefonunuzun neden ısındığına göre çözüm değişecektir. Çözüm için şunları deneyebilirsiniz:

 • Öncelikle telefonunuz şarjda ısınıyorsa mutlaka orijinal şarj aleti kullanmalısınız. Hem adaptör hem de kablo orijinal olmalıdır. Farklı şarj aletleri kullanmak yerine her seferinde aynı şarj aleti ile şarj etmek gerekir.
 • Telefon şarjda iken mümkün olduğunca az kullanın. Aksi takdirde hem ısınma hem de bataryanın bozulması görülebilir.
 • Telefonu şarj ederken soğuk bir yere koyun ve ısınmaması için kılıfını da çıkarın.
 • Ekran parlaklığını otomatik kullanmaya çalışın. Ne kadar yüksekse telefon o kadar çabuk ısınır.
 • Sıcakta ve güneş altında telefon kullanımını sınırlamaya çalışın.
 • Arka planda çalışan uygulamalar işlemcinizi yorduğu için ısınmaya neden olur. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya çalışın.
 • Batarya sağlığını sık sık kontrol edin. Isınan telefon değil batarya olabilir. Eğer bataryanız sorunlu ise bir an önce iPhone servisleri ile iletişime geçin ve bataryanızı değiştirin.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!