Başlangıç Haber Google Haritalar, Navigasyon için Ana Ekrana Widget Ekledi

Google Haritalar, Navigasyon için Ana Ekrana Widget Ekledi

0

Google Haritalar, Android kullanıcılarının navigasyonu doğrudan ana ekrandan başlatması için yeni bir Widget aldı. İşte tüm detaylar…

Google Haritalar, Navigasyon Widget’ı Aldı

Yeni Google Haritalar widget’ı ilk olarak Reddit’te görüldü. Google Haritalar’ın, Android kullanıcılarının navigasyona çok daha hızlı erişebilmeleri için yeni bir ana ekran widget’ı aldığı bildirildi. Güncelleme, Google’ın Android 12 kararlı sürümünün kullanıma sunulmasıyla birlikte pek çok uygulama widget’ı ile uyumlu olacak.

Widget alabilecek bu uygulamalar Google Telefon, YouTube Müzik, Google Keep, Hesap Makinesi ve Saat gibi temel uygulamalar olabilir. Yeni Haritalar Widget’ı aynı zamanda bir arama özelliği de sunacak. Ana ekrana eklenen bu widget sayesinde yakındaki mağazalar ve rotalar kısayollar şeklinde karşımıza çıkacak. Kullanıcının en çok ziyaret ettiği konumlar da navigasyon widget’ında yer alacak.

Google Haritalar için gelen yeni widget, ilk olarak Reddit kullanıcısı @MishaalRahman tarafından fark edildi. Kullanıcı tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, ev, iş gibi sıkça ziyaret edilen kişiselleştirilmiş konumlar ve benzin istasyonu, restoran, market gibi yaygın arama sorgularına yönelik 4 veya 8 gezinti kısayolu içeren bir arama çubuğu eklendi.

İlgili İçerik: Google Haritalar’a Yeni Rotalar ve Özellikler Geliyor!

Haritalar arama widget’ı, Android 12 alan cihazlarda dinamik temayı da destekleyecek. Bu widget’ı siz de almak istiyorsanız, Haritalar uygulamasının 11.3.0 sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Yeni Google Haritalar arama widget’ının, bu yıl Temmuz ayında piyasaya sürülen iki iOS widget’ına benzer olduğu söyleniyor. iOS için Google Haritalar’ın 5.74 sürümü, iPhone kullanıcılarına özel widget deneyimini sunmuştu.

İlk widget, kullanıcıların yakındaki restoranları veya benzin istasyonlarını birkaç dokunuşla daha kolay kontrol etmesine olanak tanırken, ikincisi trafik koşullarını ve konum ayrıntılarını kontrol etmek için tasarlanmıştı.

Ayrıca mağaza açılış saatlerini ve restoran incelemelerini de gösteriyordu. iOS widget aracı, trafik durumunu ve kullanıcının güncel konumunu gösteriyor. iOS kullanıcıları, navigasyon ve haritalar widget’ına çoktan kavuşmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!