Haber, Internet

Google Meet, Otomatik Parlaklık Özelliğini Getirdi

Google Meet, bilgisayardan yapılan görüntülü görüşmeler sırasında kullanıcılara daha iyi bir görüntü kalitesi sunacak. Web için Google Meet uygulaması, otomatik parlaklık özelliğine kavuştu. İşte tüm detaylar…

Google Meet, Bilgisayarda Parlaklığı Otomatik Olarak Arttıracak

Toplu görüşmelerin yapıldığı Google Meet uygulamasında, bazen kullanıcılar birbirini görmekte zorluk çekebiliyordu. Kötü aydınlatma sebebiyle grup görüşmeleri sekteye uğruyordu. Google Meet, Web sürümünde bu sorunu ortadan kaldırdı ve otomatik parlaklık özelliğini aldı.

Geçen yıl Android ve iOS mobil cihazlarda düşük ışık modu tanıtıldı ve kullanıma sunuldu. Şimdi Web sürümü için de düşük ışık modu devreye girdi. Bu özellik sayesinde cihazların parlaklığı otomatik olarak arttırılacak ve herhangi bir görüntü sorunu yaşanmayacak. Kullanıcılar, istediği an otomatik parlaklık ve ışık modunu kapatabilir. Zira, parlaklık ayarı etkinleştirildiğinde cihazlar yavaşlayabilir.

Bu ayar, Web için Google Meet kullanılırken masaüstü ve iOS cihazlardan yönetilebilir. Bilgisayardan Diğer > Ayarlar > Video > Video Aydınlatması ayarla seçeneğinden kontrol edilebilir. Otomatik video aydınlatma ayarı özelliği, tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.

İlgili İçerik: Google Chat Web Sürümüne Karanlık Mod Geldi

Yeni özellik 20 Eylül Pazartesi günü kullanıma sunuldu ve önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek. Otomatik video parlaklık ayarı özelliği için minimum 64 bit işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanılmalıdır. Google Meet, geçen yıl AI teknolojisini kullanarak Google Meet iOS ve Android mobil uygulamalarına düşük ışık modu ekledi.

Yapay zeka sayesinde uygun olmayan aydınlatma koşullarında kullanıcıların diğer katılımcılar tarafından net bir şekilde görülmesini sağlıyor. Görüntülü görüşmedeki parlaklık otomatik olarak ayarlanıyor. Aynı zamanda gürültü engelleme özelliği aracılığıyla arka planda dikkat dağıtan şeyler filtreleniyor.

Peki siz Google Meet uygulaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Masaüstü veya mobil üzerinden görüntülü görüşmelerinizi Google Meet ile yapıyor musunuz? Otomatik parlaklık özelliği hakkındaki yorumlarınız neler? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.