Başlangıç Oyun En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları

En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları

0

En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları hangileridir bu içerikte hep birlikte göreceğiz. İşte hikayeleri ile öne çıkan bilgisayar oyunları…

En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları
En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları

Hepimiz oyunlar oynuyoruz ve eğlenceli vakitler geçiriyoruz. Fakat bazı oyunlar üzerimizde derin izler bırakabiliyor. Güzel hikâyeye sahip bir oyun sizi kendine bağlayabilir ve muhteşem deneyimler yaşatabilir. Eğer böyle oyunlardan birini daha önceden oynadıysanız ne anlatmak istediğimizi anlamışsınız demektir. Bu içeriğimizde de büyük topluluklar tarafından iyi hikâye olarak nitelendirilen bilgisayar oyunlarını inceleyeceğiz.

En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları

Neredeyse her oyunun bir hikayesi bulunur ancak bunların bazıları oldukça kötüdür ve oyundan soğumanıza sebep olur. Bunun tam tersi olarak bazı oyunlardaki hikayeler de oyuna bağlanmak için ana sebebimiz olur. Birçok iyi ve kötü hikâyeye sahip oyunlar bulunmaktadır, listemizdeki oyunlar da en iyi hikâyeye sahip oyunlar olarak nitelendirilebilir. Bu kararı veren ise büyük topluluklar üzerinde yapılan anket çalışmalarının sonucudur.

Witcher Serisi

Witcher Serisi
Witcher Serisi Hikayesi ile öne çıkan bir seri

Witcher, üç oyundan oluşan ve kitap uyarlaması olan bir oyun serisidir. CD Project Red tarafından geliştirilen bu oyunun birincisi çok tutmamış olsa da ikinci oyun ile birlikte bir kitle edinmeyi başarmış, üçüncü oyunu ile birlikte de tüm Dünya’nın beğenisini kazanmıştır. Her oyundaki hikayeler birbirleri ile bağlantılıdır ve sonuncu oyun olan Wild Hunt bir ana hikâye ile iki yan hikâyeye sahiptir.

Witcher oyunun hikayesi o kadar beğenilmiştir ki, kitap uyarlaması olan bu oyun geçtiğimiz yıl Netflix üzerinde dizi olarak da çekilmeye başlandı. Dönemine göre sahip olduğu grafikleri, dinamikleri ve tabii ki hikayesiyle milyonlarca kişinin halen oynadığı bir oyun olan Witcher 3, hikâye sever bir oyuncuysanız mutlaka oynamanız gereken bir oyun. Daha sonrasında Witcher 2 oynayarak 3.oyunun geçmişini de öğrenebilirsiniz.

İlgini Çekebilir: Witcher 3 Sistem Gereksinimleri

Mutasyona uğramış insan ırkı olan Witcher’lar kontratlar imzalayarak Dünya üzerinde bulunan kötü yaratıkları avlamaktadırlar. Bunlar arasında ünü herkes tarafından bilinen bir Witcher olan Rivialı Geralt hikayemizin başrolü olarak yer alıyor. Ünlü Witcher karakterimizin başına birçok olay geliyor ve kızı Ciri ile hayatının aşkı Yeneffer için mücadele veriyor. İkinci oyunda ise çöken bir krallık ve kaybolmuş hafızası ile mücadelesini izliyor ve oynuyoruz.

Half-Life Serisi

Half-Life Serisi
Half-Life Serisi hikayesi ile öne çıkan bir oyun

Valve firmasının efsane oyunu Half-Life ve hikayesi halen büyük topluluklar tarafından övgüler alıyor. 2000’li yılların başında popüler olan bu oyunun yerini tutabilecek bir oyun hala çıkmadı. Doktor Freeman’ın kıyamete sürüklenen bir Dünya’daki hayatta kalma hikayesi olan Half-Life, FPS oyunları içerisinde de öncü niteliğinde. Bugün oynadığımız Counter Strike oyunlarının da Half-Life serisinden türediğini düşünürsek ne kadar iyi bir oyun olduğunu anlayabiliriz.

Mafia Serisi

Mafia Serisi
Mafia Serisi başarılı hikayesi ile öne çıkıyor

Normal bir taksici iken büyük bir mafya çetesine bulaşmanız sonucunda neler olur? Mafia 1 tam olarak böyle başlıyor. Tommy isimli bir taksi şoförü gece yarısı arabasına binen birkaç mafya üyesi yüzünden kötü bir gece geçirir. Bu olay sonucunda da istemeden kendini mafya çetesinin göbeğinde bulur.

İlgini Çekebilir: Mafia 3 Sistem Gereksinimleri

Bundan sonrasında ise mafya için çalışmaya başlayacak ve başarı adımlarını teker teker çıkacaktır. İkinci oyuna ise birinci oyunun bitişinden itibaren başlıyoruz. Burada da düşman çeteleri ve mafyalar arasındaki mücadeleleri görüyor ve oynuyoruz. Büyük topluluklar tarafından beğeni kazanan ve İtalyan mafyalarını konu alan bu oyunu, iyi hikâyeye sahip bir oyun arıyorsanız mutlaka oynamalısınız.

Call Of Duty: Modern Warfare Serisi

Call Of Duty: Modern Warfare Serisi
Call Of Duty: Modern Warfare Serisi

Captain Price, Ghost, Soap gibi karakterler sadece oyun çevrelerinde değil, birçok sosyal medya platformunda da oldukça popüler isimler. Bu karakterlerin var olduğu ve popülerleştiği oyun ise Call Of Duty: Modern Warfare serisi. Üç oyundan oluşan bu serimizde günümüz dünyasında çıkan bir savaşı görüyoruz. Hem Amerikan askeri hem de İngiliz özel kuvvetler askeri olarak oynadığımız bu oyunda adrenalin, hüzün, heyecan, mutluluk ve daha birçok duyguyu aynı anda yaşıyoruz.

İlgini Çekebilir: Call Of Duty Modern Warfare Sistem Gereksinimleri

Bir savaş oyununda hikâye mi olur diye soranlara oldukça iyi bir cevap olan Call Of Duty: Modern Warfare serisine bir Rus teröristin peşinde olan İngiliz asker ekibiyle başlıyoruz. Ekibin yeni üyesi olan Soap (Captain MacTavish) olarak başladığımız bu oyunda amacımız teröristi bulmak ve öldürmek oluyor. Bu süreçte Amerika ile Rusya arasında da büyük bir savaş başlıyor ve işler gittikçe garipleşiyor. İkinci ve üçüncü oyunda da hikâyenin devamını deneyimleme fırsatı buluyoruz.

Tomb Raider Serisi

Tomb Raider Serisi
Tomb Raider Serisi hikayesi ile öne çıkan diğer bir oyun serisi

2013 yılında çıkan yeni Tomb Raider oyunu ile birlikte 3 oyundan oluşan bu serimize yıllardır ünü herkes tarafından bilinen Lara Croft olarak başlıyoruz. Lara Croft babası ünlü bir arkeolog olan bir kızdır ve babasının eski ekibiyle bir adaya keşfe çıkar. Adanın gizemleri ve ekip içerisindeki olaylar ile film niteliğinde bir oyun sunan Tomb Raider, ikinci ve üçüncü oyununda da farklı yerleri keşfetmemizi konu alıyor. Bulmaca ile aksiyon tarzı oyunları seviyorsanız ve iyi bir hikâye arayışındaysanız Tomb Raider oyunlarını mutlaka oynamalısınız.

Bonus: Grand Theft Auto Serisi

Bonus: Grand Theft Auto Serisi
Grand Theft Auto Serisi

Hepsi olmasa da bir kısmının iyi hikâyeye sahip olduğunu söyleyebileceğimiz GTA Serisi, bütün oyuncuların mutlaka oynaması gereken oyunlardan oluşuyor. GTA: San Andreas oyunu ile dönemine göre oldukça iyi grafikler, dinamikler ve hikâye yapısı oluşturan Rockstar Games, oyun camiasında yeni bir dönemi başlatmış oldu.

Daha sonrasında GTA 4 oyunu ile yine hikâye örgüsünü korumayı başardı ve grafikler konusunda oldukça kendini geliştirdi. Son oyunu olan GTA 5 ile de 3 farklı karakteri yönetmemize izin vererek yeni ve uzun bir hikâyeyi oyunculara sundu. Genellikle içerisinde suç çeteleri ve yüksek aksiyon barındıran hikayelere sahip olan GTA oyunlarını oynadıktan sonra iyi bir oyun oynadığınızı anlamış olacaksınız.

Tüm bu oyunlar dışında oynayabileceğiniz, iyi hikâyeye sahip birçok oyun bulunuyor. İyi bir hikâyeye sahip diğer oyunları da şöyle sıralayabiliriz:

 • Inside
 • Undertale
 • Red Dead Redemption 2
 • Bioshock Serisi
 • Max Payne Serisi
 • Need For Speed Most Wanted
 • Life is Strange
 • The Walking Dead Serisi
 • Metro Serisi
 • Detroit: Become Human
 • To The Moon
 • The Stanley Parable
 • Life is Strange
 • Death Stranding
En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları
En İyi Hikâyeye Sahip Bilgisayar Oyunları

İyi bir hikâyeye sahip oyun oynayarak hem gününüzü güzel geçirebilir hem deneyimlerinizi arttırabilir hem de film izler gibi oyun oynayabilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde isteklerinize ve beklentilerinize göre en uygun ve en iyi hikâyeye sahip oyunu bulabilmişsinizdir. Bol eğlenceli oyunlar dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!