Başlangıç Haber Apple’dan İlginç Karar: Herkes Kendi iPhone’unu Tamir Edebilecek!

Apple’dan İlginç Karar: Herkes Kendi iPhone’unu Tamir Edebilecek!

0

Apple, iPhone ve Mac sahiplerine ilginç bir teklifte bulunuyor. Kullanıcılar, bundan böyle kendi cihazlarını evde tamir edebilecek. Apple, yedek parça satmak için Self Servis onarım programını duyurdu. İşte detaylar!

Apple, Self Servis Tamir Programını Duyurdu!

Apple müşterileri, iPhone 12, iPhone 13 ve M1 işlemcili Mac cihazlarını kendi başlarına tamir edebilecek. Bunun için gereken yedek parçaları ise Apple’dan temin edebilecek. ABD’li teknoloji devi, yedek parça satışlarını artırmak ve kullanıcıları etkilemek için oldukça önemli bir adım attı. Peki, Apple Self Service Onarım Programı başka neler sunuyor?

ABD’li teknoloji devi, iPhone ve Mac sahipleri için yeni programını dün duyurdu. Artık kendi iPhone ve Mac’inizi kendiniz tamir edebileceksiniz. Self Service onarım programı kapsamında Apple, halka yedek parça ve araç gereçleri temin edecek.

İlgili İçerik: En iyi iPhone Servisi Hangisidir? En iyi iPhone Servisleri

iPhone ve Mac kullanıcılarının Apple’ın onarım kılavuzlarına ve orijinal parçalarına daha fazla erişim sağlaması sebebiyle, Apple böyle bir çözüm geliştirdi. Self Servis Onarım Programı ile tüketicilere yedek parça satarak tamir sorununu kökten çözmek istemiş olabilir.

Apple Self Servis tamir onarım programında 5.000 adet doğrudan yetkili tamirci ve 2.800 bağımsız mağaza yer alıyor. Self Servis programı kapsamında, Apple müşterileri kılavuzu okuduktan sonra kendi onarımlarını yapmak için bu parçaları doğrudan satın alabilecekler.

Apple online mağazalarından yedek parça temini yapılabilecek. iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinin ekran, pil ve kamera ile ilgili yaşanan en yaygın sorunları çözecek yaklaşık 200 parça satılmaya başlanacak.

Self Servis programı kapsamında M1 işlemcili Mac bilgisayarlar için de yedek parça satılacak. Müşterilere bağımsız tamir atölyeleri ve tamir için gereken alet edevat ve parçalar sunulacak. Müşteriler, onarımı tamamladıktan sonra kullanılmış araç gereçleri daha düşük fiyattan Apple’a iade edebilecek.

Apple, ‘kendi tamirini kendin yap’ programını 2022’de ilk kez ABD’de başlatacak. Yıl içerisinde bu hizmet farklı ülkelerde de verilmeye başlanacak.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version