Başlangıç Haber Huawei Watch GT Runner Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Huawei Watch GT Runner Tanıtıldı: İşte Özellikleri

0

14 günlük pil ömrüne sahip Huawei Watch GT Runner akıllı saat tanıtıldı. Çinli teknoloji devi Huawei, yeni cihazının tanıtımını ülkesinde yaptı. İşte, Huawei akıllı saatin fiyatı ve özellikleri…

Huawei Watch GT Runner Özellikleri

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni akıllı saatini fiziksel olarak aktif kullanıcılar için tasarladı. Huawei Watch GT Runner, egzersiz ve spora düşkün kullanıcılar için geliyor. Kandaki oksijen doygunluğu seviyesini takip eden (SpO2 seviyesi) ve pili 14 güne kadar dayanan bu akıllı saat, bakalım ne gibi özellikler sunuyor?

Huawei Watch GT 3 modelinin daha sportif, daha hafif bir versiyonu olan yeni akıllı saatin 1.43 inçlik dairesel AMOLED bir ekranı var. 46 mm kadran boyutuna sahip bu ekran, 466 x 466 piksel çözünürlük sunuyor. Kalp atış hızını ve kan oksijen seviyesini izliyor. Ayrıca birçok sağlık takibi özelliği de var. 100’den fazla spor modunu içeriyor.

17 Kasım’da ön siparişleri başlayacak, fakat şimdilik sadece Çin’de satışa sunulacak. Fiyatı 343 dolar olarak açıklanan akıllı saatin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği belirsiz. Dawn of Light (Gri) ve Starry Night Runner (Siyah) renk seçenekleri ile satışa sunulacak. HarmonyOS spor modlarını çalıştırıyor. Sağında iki tuşu bulunuyor, üstteki tuşu aynı zamanda kadranı ikiye katlıyor.

İlgili İçerik: 10 Güne Kadar Pil Ömrü Sunan Huawei Watch Fit Tanıtıldı

Huawei Watch GT Runner, TruSeen 5.0+ teknolojisini destekliyor. Kalp atış hızı izleme, kandaki oksijen doygunluğu takibi, uyku ve stres seviyesi takibi gibi özelliklerle geliyor. Cihazın bağlantı seçenekleri 2,4 GHz bantlı Bluetooth 5.2 ve NFC ile sınırlı. Bluetooth ile arama özelliği mevcut. Minimum Android 6 veya iOS 9 yüklü akıllı telefonlarla uyumlu olarak çalışıyor.

Huawei akıllı saatin toza ve 50 metreye kadar suya girmeye dayanıklı olduğu bildiriliyor. Standart kullanımda 14 güne, yoğun kullanımda 7 güne kadar pil ömrü var. 451 mAh’lık bir pille geliyor. 2 saat içinde tamamen şarj edilebilir. Ağırlığı ise 38.5 gram.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!