Vivo X80 Serisi Geliyor! İşte Beklenen Özellikleri

Vivo, üç yeni akıllı telefon modelinden oluşan Vivo X80 serisini 2022 yılının başında tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Vivo X80, Vivo X80 Pro ve Vivo X80 Pro Plus’un beklenen özellikleri…

Vivo X80 Pro ve Pro Plus Modelleri Tanıtılacak

Vivo X80 serisinin çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Çinli üreticinin bu modelleri 2022’nin başında tanıtacağını duyum aldık. Vivo X70 serisinin yerini alacak olan X80 serisinde üç farklı telefon modeli görülüyor. Bunlar;

  • Vivo X80
  • Vivo X80 Pro
  • Vivo X80 Pro Plus olacak.

Yeni Vivo akıllı telefon serisi hakkında önceden bazı haberler çıkmıştı. İddiaya göre bu telefonlarda MediaTek Dimensity yonga setleri kullanılacak. 120Hz ekran tazeleme hızı sunması beklenen Vivo X80 serisi, muhtemelen kamera bölümünde de önceki seriye göre yükseltmeler alacak.

İlgili İçerik: Vivo S12 Serisi Yolda: İşte Beklenen Özellikler

91Mobiles’ın sızdırdığı bilgilere göre, Vivo X80 serisi Ocak veya Şubat ayında Hindistan’da tanıtılacak. Vivo’nun gelecek yılki lansman etkinliğinde bu seriye öncelik verilmesi bekleniyor.

Vivo X80, Vivo X80 Pro ve Vivo X80 Pro+ ile ilgili teknik detaylara çok az yer veriliyor. Vivo X80’in 120Hz yenileme hızıyla gelen Full HD+ bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. İşlemci tarafında çok da şaşırmayacağımız üzere, MediaTek Dimensity 2000 yonga seti kullanılabilir.

Bu bilgilerin dışında, Vivo X80, 5 eksenli stabilizasyon desteğine sahip 50 megapiksel ana sensöre sahip olacak. 50 MP ana kameraya ek olarak 2x zoom destekli 12 megapiksel telefoto lens de arka kameraya yardımcı olacak. Vivo X80 Pro ve Pro Plus detayları ise henüz bilinmiyor.

Vivo X80 serisi, Eylül ayında Hindistan’da tanıtılan Vivo X70 serisinin halefi olacak. Bir önceki akıllı telefon serisinde yalnızca Vivo X70 Pro ve Vivo X70 Pro Plus modelleri piyasaya sürüldü.

Vivo marka akıllı telefonları siz de tercih ediyor veya kullanıyor musunuz? Vivo modelleri ve Vivo X80 serisi hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın