Başlangıç Haber 33 MP Sensörlü Sony Alpha 7 IV Tanıtıldı

33 MP Sensörlü Sony Alpha 7 IV Tanıtıldı

0

Sony Alpha 7 IV fotoğraf makinesi tanıtıldı. 33MP full-frame CMOS görüntü sensörlü cihazın özellikleri belli oldu. İşte tüm detaylar!

Sony Alpha 7 IV Özellikleri

Aynasız fotoğraf makinesi, 33 MP full frame BSI-CMOS sensörlü cihaz görüntü sabitleme özelliğine sahip. 4K çözünürlükte 30 fps ve 60 fps video çekebiliyor. Sony Alpha 7 IV, gelişmiş hıza sahip hibrit otomatik odaklama, AI tabanlı gerçek zamanlı Eye otomatik odaklama özelliklerini sunuyor. Değiştirilebilir lensli, aynasız yeni Sony cihazının gövde tasarımı ise klasik.

15 kademeli geniş dinamik aralığa sahip en yeni BIONZ XR görüntü işleme motoru ve iki yeni flaşla birlikte geliyor. Fotoğraf ve video çekimlerinde yaratıcılık getiren S-Cinetone, S-Log3 ve Creative Look dahil 10 ön ayara sahip. Kamerası, 4K 60p filmlerle 2,5 kata kadar ağır çekim seçeneğini sunuyor. Daha yumuşak geçişler için 10 bit derinlikte 4:2:2 renk örnekleme özelliğine (All-I XAVC S-I) sahip.

Bu yıl Aralık ayında satışa sunulacak olan Sony fotoğraf makinesinin fiyatı ise 2.500 dolar. Bu model Türkiye’ye gelirse fiyatı 30 bin TL’nin üzerine çıkabilir. Kasım ayında yeni flaşlar da satışa sunulacak. Yeni HVL-F46RM flaşının fiyatı 400 dolar, HVL-F60RM2 flaşı ise 550 dolardan satılacak.

İlgili İçerik: Panasonic Lumix GH5M2 Kamera Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Sony, bu kamerada oldukça iddialı. Hem durağan görüntüler hem de hareket halindeki canlıları yakalamak için profesyonel özellikler sunuyor. Yüz ve göz algılama doğruluğu ise yüzde 30 oranında geliştirildi. Her bakımdan, Alpha 7 III’ün standart performansını geride bırakıyor.

A7s III’te bulunan soğutma sistemine sahip olan A7 IV’in dokunmatik LCD ekranı, 3.69 milyon piksel 120 fps elektronik vizörle tasarlandı. Veri aktarımında 5GHz Wi-Fi desteğini sunuyor. Böylece çekilen görüntüler telefon ve tabletlere pratik bir şekilde aktarılıyor.

Sony, kısa süre sonra yeni Alpha 7 IV fotoğraf makinesini piyasaya sürecek. Ayrıca, “dünyanın en iyi kamerasına sahip” akıllı telefonu olacak olan bir Xperia modelini de tanıtmaya hazırlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!