Panasonic Lumix GH5M2 Kamera Tanıtıldı: İşte Özellikleri

4K video kayıt özelliğini sunan Panasonic Lumix GH5M2 kamera tanıtıldı. Mayıs ayında ABD’de tanıtılan ve Asya pazarına yeni giriş yapan profesyonel kameranın özellikleri nedir? İşte, Panasonic Lumix GH5M2 kameranın tüm detayları!

Panasonic Lumix GH5M2 Özellikleri

Yeni Panasonic kamera, kablosuz canlı yayın desteği ve 4K video kayıt özelliği ile tanıtıldı. Mevcut Lumix GH5 modelinin bir yükseltmesi olarak tasarlanan yeni aynasız kamera, 4K video kaydı yapıyor. Kameramanların oldukça işine yarayacak bu kamera, C4K veya 4K 4:2:0 videoları 60 fps‘de kaydedebilme yeteneğine sahip.

20.3 megapiksel sensörüyle profesyonel bir kamera deneyimi vaat ediyor. Lumix GH5M2 kamerada vücut içi görüntü sabitleme özelliği, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı seçenekleri bulunuyor.

Panasonic yeni kamerasını Hindistan’da yaklaşık 2.250 dolar karşılığında piyasaya sürdü. Yanında 12-60 mm lensle birlikte verilen GH5M2 L kitinin fiyatı ise 2.850 dolar. Fotoğraf makinesi ve kameralar grubunun en pahalı ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Digital Live MOS kamera sensörlü cihaz, 4K60p 4:2:0 10 bit dahili kayıt ve eşzamanlı 4:2:2 HDMI çıkış sağlayan bir Venus Engine işlemcisi ile geliyor. Hızlı hareket eden insanlar, kuşlar ve hayvanları daha net yakalamak için derin öğrenme teknolojisine sahip.

İlgili İçerik: Panasonic Toughbook G2 Tablet Tanıtıldı

Panasonic Lumix GH5M2 ayrıca, elde basit çekimler yapmayı sağlayan IS gövdesine ve 0,6 stoplu düşük deklanşör hızına sahip. Lumix GH5M2 kamera, HDMI üzerinden kablolu ve kablosuz canlı akışı destekliyor. Akıllı telefonlar için Lumix Sync uygulaması mevcut.

RTMP/RTMPS protokolündeki H.264 codec bileşeni üzerinden, 60 fps kare hızında maksimum Full HD video akışı sağlıyor. Kamera, canlı yayınların kablolu olarak indirilebilmesi için Lumix Webcam Software adlı özel bir yazılım programına sahip. Kameranın 3.0 inç serbest açılı LCD ekranı 1,840k-nokta çözünürlüğe ve 3:2 en boy oranına sahip. Dokunmatik kontroller LCD ekrandan sağlıyor.

Panasonic Lumix GH5M2, tam döküm ön ve arka çerçeve ile birlikte magnezyum alaşımdan oluşan bir gövdeye sahip. Toz geçirmez, donmaya ve su sıçramasına dayanıklı. Tüm arazi koşullarında rahatlıkla kullanılabilir. 2.200 mAh bataryaya sahiptir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın