Başlangıç Haber Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Tasarımı Sızdırıldı

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Tasarımı Sızdırıldı

0

Güney Koreli teknoloji devi, akıllı telefon ve tablet pazarında liderliğini korumak istiyor. Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy Tab S8 serisinden bir modelin tasarımı sızdırıldı. İşte detaylar…

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, Çentikli Ekranla mı Geliyor?

Tab S8, Tab S8 Plus ve Tab S8 Ultra olmak üzere üç tablet içeren Samsung Galaxy Tab S8 serisi, gelecek yıl Galaxy S22 ile birlikte piyasaya çıkacak. Serinin giriş seviyesi modeli Galaxy Tab S8’in renderları daha önce sızdırılmıştı. Şimdi de Tab S8 Ultra modelinin tasarımı sızdırıldı.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra , ilk bakışta Tab S8 modelini andırıyor. Sol üst köşede çift kamera kurulumu, arka panelde anten hatları, alt tarafa doğru S Pen’i şarj etmek için manyetik bir şerit alanı ve aşağıda bir Samsung logosu bulunuyor.

Ultra modelinde, sağ taraftaki çerçevede güç düğmesi ve ses seviyesi düğmesi bulunuyor. USB-C bağlantı noktası iki ızgaranın arasında konumlanıyor. Yerleşik bir kulaklık jakının görülmediği bu modelde surround ses deneyimi sunan ızgaralar üstte konumlanmış.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy Tab S8 Serisi İçin Yeni Bir Özellik Ortaya Çıktı!

Asıl farklılık, Galaxy Tab S8 Ultra’nın ön kısmında görülüyor. Ekranı çevreleyen çerçevelere Tab S8 çerçevelerine göre daha ince. Ancak ekranda tek bir selfie kamerası barındıran bir çentik göze çarpıyor. MacBook Pro dizüstü bilgisayarda da aynı ekran çentiğine yer verilmişti.

Galaxy Tab S8 Ultra’nın yalnızca bir ön kamerası olduğundan, Samsung daha fazla ekran alanı sunmak için delikli bir ekran kullanabilirdi. Fakat sızdırılan render görüntüleri şu an için kesin bilgiler vermiyor.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra’nın Teknik Detayları

14,6 inçlik OLED ekranı, 2.960×1.848 piksel çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip. Tabletin boyutları 325,8×207,9×5,4 mm şeklinde açıklanıyor. Snapdragon 898 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 8GB/128GB ve 12GB/512GB olmak üzere iki bellek seçeneği ile geleceği iddia ediliyor.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, 13 MP ve 5 MP çözünürlükte iki arka kameraya sahip olacak. Ön kamera 5 MP veya 8MP olabilir. Ancak bu görüntülere göre tek bir ön kamerası olacak. Son olarak, tabletin 45W şarj desteğine sahip 12.000 mAh pille gelmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!