Haber, Mobil Cihazlar

Sony Xperia 10 III Lite Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Sony Xperia 10 III Lite Japonya’da düzenlenen bir etkinlikte sessiz sedasız tanıtıldı. Xperia serisi son modeline kavuşurken, serinin son ferdi 10 III Lite, hem bir eSIM kazandı hem de depolama alanının yarısını kaybetti. İşte tanıtımdan detaylar, telefonun özellikleri ve fiyatı…

Sony, beklenmedik bir şekilde daha önce hiçbir duyuru yapmadan Xperia 10 III’ün “Lite” versiyonunu tanıttı. Şimdilik yalnızca Japon MVNO operatörlerinde ve SIM’siz kullanılabilecek gibi görünüyor. Fakat eSIM özelliği destekleniyor. Sony Xperia 10 III Lite, 128 GB depolama alanını yarıya indirerek 64 GB depolama alanı sunuyor. MicroSD yuvası hala mevcut ve RAM kapasitesi 6 GB. FM radyo desteği kaldırıldı. Zaten radyo desteği pek çok bölgede geçerli olmayacaktı.

Bunun dışındaki tüm özellikler Xperia 10 III ile aynı gibi görünüyor. 6 inç büyüklüğünde, 21:9 en boy oranına ve Full HD+ çözünürlüğe sahip OLED ekran ile geliyor. Bu ekran aynı zamanda HDR’ı destekliyor. Qualcomm Snapdragon 690 işlemciden güç alıyor, 30W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pile sahip, toz ve su geçirmiyor. IP68 sertifikası toza ve suya dayanıklı olduğunun bir kanıtı.

Xperia 10 III Lite’nin arka tarafında 12 Megapiksel ana, 8 Megapiksel telefoto ve 8 Megapiksel ultra geniş açılı sensör yer alıyor. Üçlü arka kameraya karşılık cihazın ön tarafında ise 8 Megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

İlgili İçerik: Sony Xperia 5 III Özellikleri ve Fiyatı | Yeni Amiral Gemisi

Siyah, Beyaz, Mavi ve Pembe renk seçenekleri ile gelen Xperia 10 III Lite, beklendiği gibi Sarı renk seçeneğine sahip değil. Sony’nin orta segmentte konumlandırdığı Xperia 10 III Lite, 27 Ağustos’tan itibaren 425 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkacak.

Japon üretici Sony, Xperia 10 III modelini piyasaya sürdüğü gün cihazın Lite versiyonunu da sessizce tanıttı. Bütçe dostu Sony Xperia 10 III Lite, özellikleriyle fazla şaşırtmasa da pek çok açıdan ideal bir akıllı telefon gibi duruyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.