En iyi 15 YouTube MP3 Dönüştürücü (Ücretsiz ✔️ Premium)

YouTube üzerinden müzik indirmek için birkaç araca ve yönteme ihtiyacınız olabilir. Eğer Google Chrome gibi internet tarayıcılar kullanıyor iseniz bazen program kullanmadan YouTube MP3 indirmek isteyebilirsiniz. Burada tam olarak imdadınıza YouTube MP3 dönüştürme eklentileri ve uzantıları geliyor.

Google Chrome kullanıcıları müzik indirme uzantıları sayesinde YouTube üzerinden müzik indirebilirler. Bu uzantılar yer yer engellenip kaldırılsa da ilgili uzantılara ait programlar ve web siteleri her zaman YouTube üzerinden mp3 indirmenize yardımcı olmaya çalışır.

En iyi 15 YouTube MP3 Dönüştürücü
En iyi 15 YouTube MP3 Dönüştürücü

Bilgisayarınıza ya da telefonunuza YouTube üzerinden mp3 indirmek için kullanabileceğiniz Google Chrome uzantılarını bu içerikte listeliyoruz. Listemizde ayrıca müzik indirebileceğiniz programlar da yer alıyor.

En iyi 15 YouTube MP3 Dönüştürücü 2022

Video klipli müzik dosyalarını mp3 dosyası olarak indirmek büyük nimet. Bu işi yapan programlar ise bir o kadar önemli. Listemizde yer alan programların açıklamalarını okuyarak size en uygun YouTube mp3 indirme programını seçebilirsiniz.

İçeriğe başlamadan önce bu içerikleri de yeni sekmede açarak daha sonra okumanızı tavsiye ederiz. (Bağlantılar yeni sekmede açılır.)

1. MP3 YouTube Dönüştürücü

Program AdıMP3 YouTube Dönüştürücü
PlatformWeb Tarayıcılar
İndirme LinkiMp3 Youtube Dönüştürücü

En iyi mp3 dönüştürücülerden biri MP3 YouTube Dönüştürücü olarak biliniyor. Pek çok kullanıcısı olan bu siteye YouTube başta olmak üzere 1000 kadar web sitesinden bir link yapıştırdığınızda ilgili linkteki medyayı indiriyor ve kısa süre içerisinde mp3 dosyasına çeviriyor.

Siteyi kullanmak tamamen ücretsiz ve sınırsız mp3 dönüştürme işlemi yapabiliyorsunuz.

2. Flvconverter youtube mp3 dönüştürücü

Program AdıFlvconverter youtube mp3
PlatformWeb Tarayıcılar
İndirme LinkiFlvconverter youtube mp3

Bir diğer popüler youtube mp3 dönüştürme sitelerinden biri de Flvconverter sitesidir. Bu sitede de istediğiniz YouTube müziğini mp3 olarak indirebilirsiniz. Bu siteyi de kullanmak tamamen ücretsizdir ve herhangi bir indirme limiti bulunmaz.

Bu sitede dönüştüreceğiniz mp3 dosyaları varsayılan olarak 320kbps kalitede dönüştürülür.

3. Online Video Converter

Program AdıYouTube Mp3 Dönüştürücü
PlatformWeb Tarayıcılar
İndirme LinkiOnline Video Converter

Online Video Converter oldukça yaygın bir YouTube mp3 dönüştürme sitesidir. Diğer siteler gibi bu siteye giderek herhangi bir Youtube videosunun linkini yapıştırdığınızda start butonuna basarak MP3 dosyası alabilirsiniz.

4. Chrome YouTube Downloader (ByClick Downloader)

Program AdıByClick Downloader
PlatformWindows, Chrome
İndirme LinkiChrome YouTube İndirici

YouTube videoları indirmek için Google Chrome uzantısı olarak kullanılan ByClick Downloader, en çok bilinen Chrome uzantılarından bir tanesidir. Bu Chrome uzantısını kullanarak tüm favori videolarınızı anında indirebildiğiniz için en çok tercih edilen uzantılar arasında yerini almaktadır. Ancak 2014’te video indirme uzantısı yasaklanmıştır.

Fakat bu uzantı özel bir Chrome uzantısı olarak bilinmektedir. Sadece video indirme seçeneği değil, aynı zamanda dosyayı mp3 şeklinde indirme olanağı da sunar. Videoyu ses formatında mı video formatında mı indirmek istediğinize karar verebilirsiniz. Video indirme seçeneği 2014 yılında devre dışı kaldığına göre, bu uzantıyı bir YouTube MP3 dönüştürücü olarak kullanabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra otomatik olarak indirme başlayacak ve ses dosyası klasörünüze kaydedilecektir.

5. 4K YouTube to MP3

Program Adı4K YouTube to MP3
PlatformWindows
İndirme Linki4k Download

4K YouTube to MP3, YouTube videolarından orijinal kalitede ses almanıza olanak tanıyan bir YouTube MP3 dönüştürücüdür. Diğer programların arasında bir adım öne çıkmasını sağlayan kendine has özelliği, yalnızca YouTube’dan değil; aynı zamanda Facebook, Instagram, Vimeo, Dailymotion ve Tumblr gibi sitelerden de ses dosyaları indirmenize olanak tanımaktadır.

Şu anda en iyi YouTube MP3 dönüştürücü Chrome uzantıları arasında yer almaktadır. Uzantının içerisinde ekstra gereksiz özellikler yoktur. Kolay ve kullanım rahatlığı sunan bir arayüzü vardır. Kafa karıştırıcı ayarlar olmadan minimalist bir şekilde tasarlanmış bir Chrome uzantısıdır. Hem başlangıç hem de ileri düzey kullanıcılar için oluşturulmuştur.

6. YouTube MP3 Downloader

Program AdıYouTube MP3 Downloader
PlatformWindows
İndirme LinkiYT Mp3 cc

YouTube MP3 dönüştürücüsü olarak kullanılan “YouTube MP3 Downloader” Chrome uzantısı, Chrome web mağazasından kolaylıkla indirilebilmektedir. Eğer uzantıları nasıl ekleyeceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa, ekranda belirtilen adımları izlemeniz yeterlidir.

Chrome uzantısını tarayıcınıza ekledikten sonra indirmek istediğiniz videoları YouTube üzerinde açtığınızda, adres çubuğunda bir Oynat simgesi göreceksiniz. Video indirme düğmesi yalnızca YouTube’u açtığınızda görünmektedir. Simgeye tıkladıktan sonra videoyu MP3 formatında indirebilirsiniz. Ancak orijinal videodan daha düşük kalitede indirileceğini unutmamalısınız.

7. Video2MP3

Program AdıVideo2MP3
PlatformWindows
İndirme LinkiVideo2MP3

Kullanımı en kolay YouTube MP3 dönüştürücülerinden bir tanesidir. Chrome uzantısı olarak tarayıcıya eklenebilen bu uygulamanın kullanımı çok kolaydır. Bu uzantı hemen hemen her web tarayıcısı için kullanılabilir. Dönüştürme işleminizi kolaylaştırmak için Chrome, Safari ve Firefox’a bu uzantıyı yükleyebilirsiniz.

Bu uzantıyı kullanırken, videoyu indirmek için iki farklı seçenek karşınıza çıkacaktır. Videoyu hangi kalitede indirmek istediğinize ilişkin iki seçenek karşınıza çıkar: standart veya HQ kalitede. Seçeneği ihtiyaca göre belirleyebilirsiniz. İndir düğmesi, video önizlemenizin altındaki YouTube penceresinde görünür. Diğer programlar içerisinde bu uzantının hızı diğer uzantılara göre daha fazladır. Hızlı bir şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz.

8. FullRip

Program AdıFullRip
PlatformWindows
İndirme LinkiProgram yayından kaldırıldı

FullRip, kullanabileceğiniz bir başka YouTube MP3 önüştürücü Chrome uzantısıdır. Yalnızca Chrome mağazasından değil, Firefox uzantısı olarak da indirebilirsiniz. Bu uzantı diğer tarayıcılarla da uyumlu olarak da çalışmaktadır.

Bu uzantı yalnızca YouTube videosunu MP3 ses dosyasına dönüştürmekle kalmaz. Bunun yanı sıra linki video olarak da indirebilirsiniz. Diğer birçok uzantıda video indirme seçeneği sunulmamaktadır.

YouTube penceresini açtığınızda, video önizlemesinin altında iki düğme göreceksiniz. Videoyu bir ses dosyasına dönüştürmek veya video dosyasını indirmek isteyip istemediğinizi bu iki düğme üzerinden seçebilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra uzantı indirmeye başlayacaktır.

9. ClipConverter

Program AdıClipConverter
PlatformWindows, Opera, Chrome, Safari, Mozilla
İndirme LinkiClip Converter

Chrome uzantısı olarak indirebileceğiniz ClipConverter aynı zamanda diğer tarayıcılar için de kullanılabilmektedir. Bu YouTube MP3 dönüştürücü uzantı, Google Chrome, Firefox, Safari ve Opera dahil olmak üzere hemen hemen her tarayıcıyıda kullanılabilir.

Programı yükledikten sonra, YouTube penceresinde dosyayı indirmek veya dosyayı dönüştürmek istediğiniz çeşitli dosya seçeneklerini soran bir indirme düğmesi bulacaksınız. MP3, M4A ve MP4 gibi farklı formatlara dosyaları kolayca dönüştürebilirsiniz.

10. AddonCrop

Program AdıAddonCrop
PlatformWindows, Chrome
İndirme LinkiYouTube MP3 Converter

AddonCrop uzantısını kullanarak videoyu sayfadan ayrılmadan indirebilir veya bir MP3 dosyasına dönüştürebilirsiniz. Bu YouTube MP3 dönüştürücü uzantısının en iyi yanı, bu yazılımın herhangi bir kurulum gerektirmemesidir. İster Windows ister Mac olsun, herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz.

Videoyu indirmek veya videoyu dönüştürmek için tarayıcı ekranının sağ üst köşesindeki düğmeyi tıklamanız gerekir. Düğmeye tıkladıktan birkaç saniye sonra dosyanızın indirilmeye hazır olduğunu belirten yeni bir açılır pencere açılacaktır.

11. YouTubemp3

Program AdıYouTubemp3
PlatformWindows, Web
İndirme LinkiYTMP3.cc

YouTubemp3, web tarayıcınıza yükleyebileceğiniz en iyi Chrome uzantılarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu uzantı herhangi bir oturum açma işlemi gerektirmez. Bu YouTube MP3 dönüştürücü Chrome uzantısının en iyi yanı, ister Mac ister Windows olsun, herhangi bir işletim sistemiyle kullanılabilmesidir. Uzantı, yüksek hızlı dönüştürme sunar, yüksek kaliteli mp3 dosyalarının hızı yaklaşık 128 Kilobit/s’dir.

Bir videoyu görüntülerken sayfa üzerinde bu uzantının bir simgesini göreceksiniz. Bu simgeye tıkladıktan sonra, uzantının resmi web sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada videonun URL’sini yapıştırarak indirme gerçekleştirebilirsiniz. Bu Chrome uzantısının tek dezavantajı, sayfadan ayrılmanızı gerektirmesidir.

12. MP3 Downloader Eltima

Program AdıMP3 Downloader Eltima
PlatformWindows
İndirme LinkiCnet

Chrome uzantısı olarak yükleyebileceğiniz MP3 Downloader, diğer YouTube MP3 dönüştürücü uzantıları veya eklentilerle aynı şekilde çalışır. Uzantı, videonun sese ücretsiz olarak dönüştürülmesini sağlamaktadır. HErhangi bir abonelik gerektirmemektedir.

Eklentiyi kullanarak indirme simgesine tıklamanız yeterlidir. Ayrıca, indirme sırasında indirmek istediğiniz kaliteyi seçebilme imkanı da tanır.

13. 1-Click YouTube Video Download

Program Adı1-Click YouTube Video Download
PlatformWindows
İndirme LinkiCnet

Bir başka YouTube MP3 dönüştürücü olarak kullanabileceğiniz Chrome uzantısı 1-Click YoTube Video Download’dur. Bu Chrome uzantısı, MP4, FLV, WebM ve diğerleri dahil olmak üzere hemen hemen her dosya biçimini destekler. Dosyayı indirmek ve dönüştürmek için çeşitli nitelikler arasından seçim yapabilirsiniz.

Uzantıyı kullanarak indirmek için tek yapmanız gereken videonun altındaki indirme düğmesine tıklamak ve ardından indirmek istediğiniz kaliteyi seçmektir.

14. Easy YouTube Video Downloader Express

Program Adı1-Click YouTube Video Download
PlatformWindows, Tarayıcılar
İndirme LinkiEasy YouTube Video

YouTube MP3 dönüştürücü olarak Easy YoTube Video Downloader Express uzantısı, sayfadan ayrılmanız veya bağlantıyı başka bir web sitesine yapıştırmanıza gerek kalmadan kullanabileceğiniz bir Chrome uzantısıdır. Mac, Windows veya Linux fark etmeksizin, her işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışır. Firefox uzantısı olarak da kullanılabilmektedir.

Dosyayı indirmek için butona tıklamanız yeterlidir. Video formatında indirme seçeneği de bulunmaktadır.

15. YouTube MP3 Converter

Program AdıYouTube MP3 Converter
PlatformWindows, Web
İndirme LinkiY2 Mate

Son olarak tanıtacağımız YouTube MP3 dönüştürücü, YouTube MP3 Converter uzantısıdır. Bu Chrome uzantısını kullanarak dosyaları indirme işlemi çok kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Favori videonuzu indirmek için URL’yi girmeniz ve ardından kaliteyi seçmeniz yeterlidir. YouTube, Facebook veya Instagram olsun, herhangi bir web sitesinden bu Chrome uzantısını kullanarak video indirebilirsiniz.


Bu listede sizler için en iyi YouTube MP3 dönüştürücü site ve programlara yer verdik. Bu bilgiler ışığında herhangi bir YouTube müzik linkini mp3 dosyasına çevirebilir ve müzik dinlemek istediğiniz aygıta kopyalayabilirsiniz. Listedeki ögeler hakkında bilgi almak ve görüşlerinizi bildirmek için sayfanın sonundan yorum yaparak bize ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın