Haber, Mobil Cihazlar

Xiaomi 12 Ultra, 5x Periskop Telefoto Lense Sahip Olacak

Xiaomi 12 Ultra merakla beklenen telefonlardan biri. Her geçen gün yeni özellikleri sızdırılıyor. Bu kez kamera detayı geldi. İşte, Xiaomi’nin heyecanla beklenen üst segment telefonu Xiaomi 12 Ultra’nın öne çıkan kamera özelliği!

Xiaomi 12 Ultra’nın Özel Kamerası Ortaya Çıktı

Profesyonel fotoğraf makineleriyle yarışacak düzeyde bir akıllı telefon kamerası düşünün. Çinli teknoloji devi Xiaomi, Şubat ayında Xiaomi 12 serisini tanıtmaya hazırlanıyor malum. Seride merakla beklenen üst seviye bir cihaz var: Xiaomi 12 Ultra. Bu modele dair daha önce sayısız haber çıktı. Şimdi de kamera meraklılarına özel bir gelişme söz konusu.

Xiaomi 12 Ultra, 5x periskopik telefoto lens içerecek. Xiaomi 12 Ultra yakında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor ve temel özellikleri bu kez net bir şekilde ortaya çıktı. Çinli teknoloji devinin yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonu, dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olacak.

Son sızıntı, telefonun güçlü bir periskop telefoto sensörü alabileceğini öne sürüyor. Selefi Xiaomi 11 Ultra ile benzer bir kamera kurulumuna sahip olduğu da iddialar arasında. Xiaomi 12 Ultra’nın Çin Bahar festivalinden sonra Şubat ayında lansmanı yapılacak.

İlgili İçerik: Xiaomi’nin gelecekteki akıllı telefonları full ekran parmak izi tarayıcılı olabilir!

Xiaomi 12 Ultra 5x periskop telefoto lens alacak. Eğer bu doğruysa, Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefonu, yüksek optik zoom lensli ilk Çin markalı akıllı telefonlardan biri olacak. Piyasada daha önce 5x optik zoom lense sahip neredeyse hiç akıllı telefon bulunmadığı biliniyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen OnePlus 10 Pro bile 3,3x optik zoomlu lense sahipti.

Ultra modeli de dahil olmak üzere Xiaomi 12 serisi, şirketin kendi Surge çipleriyle donatılacak. Ayrıca, Leica destekli kameralara sahip olacak. Telefonun kasası ve ön-arka panel tasarımının görüntüleri de paylaşıldı.

Buna göre 12 Ultra’nın ön kamera için ekran ortasında delikli bir yuvası olacak. Kavisli, 6.6 inç AMOLED 2K çözünürlükte bir ekranı olacak. Cihazın Şubat ayında piyasaya sürüleceği ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacağı biliniyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.