Haber, Mobil Cihazlar

iPhone 14 Serisi 120Hz ProMotion Ekranlarla Gelebilir!

ABD’li şirket Apple, bu sene iPhone 14 serisini piyasaya çıkaracak. Yeni iPhone’lara dair önemli bilgiler geldi. Müthiş bir ekran teknolojisi vaat edecek olan iPhone 14 serisinin belli olan özellikleri sizlerle!

iPhone 14’lerde 120Hz ProMotion Ekranlara Yer Verilebilir

Bir pazar analistine göre iPhone 14 ailesi, 120 Hz’e kadar yenileme hızı sunmak için Apple’ın ProMotion ekranlarına sahip olacak. Ancak başka bir analist, Apple’ın 120Hz ekranları yalnızca iPhone 14 serisinin Pro modellerinde sunmaya devam edeceğini belirtti. Her iki durumda da, en az bir iPhone 14 modeli, 120Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekranla gelecek.

iPhone 13 serisini baz alırsak, şu an sadece iPhone 13 Pro modelleri ProMotion ekranlara sahip. iPhone 13 ve 13 mini Süper Retina XDR ekrana sahip.

Bu arada yaklaşan iPhone 14 modellerinin 6 GB RAM’e sahip olduğu söyleniyor. Giriş seviyesi iPhone 14, uygun fiyatlı ve geniş ekranlı iPhone 14 Max ve iki üst model iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max bu seride yer alacak.

Bugünkü açıklamasında ünlü analist Jeff Pu, dört yeni iPhone 14 modelinin hepsinin 120Hz ProMotion ekranlarla geleceğini iddia etti. Bu sevindirici ve heyecanlandıran bir gelişme. Apple, geçen yıl iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’i piyasaya sürerek ProMotion ekranlarını iPhone ailesine tanıttı. Yeni ekranlar, 120 Hz’e kadar uyarlanabilir yenileme hızı sayesinde daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmaya yardımcı oluyor.

İlgili İçerik: iPhone 15 Pro’da Fiziksel SIM Kart Yuvası Olmayacak!

Temmuz ayında Apple’ın LG Display ile görüştüğü ve iPhone’ları için 120Hz LTPO ekranlar tasarlattığı bilgisi gelmişti. iPhone modelleri için ekran tedarikçilerinin Apple’a istediğini sunması kaçınılmaz olur.

iPhone 14’ler 6GB ve Pro modelleri 8GB RAM ile gelebilir. Ve serideki tüm modeller 120Hz ProMotion LTPO ekran paneliyle donatılabilir. Depolamada ise iki modelin 64GB, diğer iki üst modelin 256GB kapasite sunması bekleniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde 48 megapiksellik kameralara yer verileceği de açıklanmıştı.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.