Haber, Mobil Cihazlar

Yeni iPad Pro’dan MagSafe Kablosuz Şarj Sürprizi!

Apple’ın yeni nesil iPad Pro’su, MagSafe şarj camı logosu ile gelebilir. MagSafe kablosuz şarj destekli 2022 model iPad Pro modellerine dair son dakika gelişmeleri haberimizin devamında…

2022’de Tanıtılacak iPad Pro’dan Yeni Detaylar

Amerikan teknoloji devi Apple, gelecek planları ve RnD söz konusu olduğunda, daha önce hiç bu kadar konuşkan olmamıştı. Eski iPad modellerinin yeni sürümleri 2022’de piyasaya sürülecek. Pek çok piyasa analisti, güncellenmiş iPad, iPad Air ve iPad Pro’ların bu yıl tanıtılacağına inanıyor.

Kablosuz şarj sorunu, Apple’ın iPhone için MagSafe kablosuz şarj teknolojisini tanıtmasından bu yana ciddi bir tartışma konusu oldu. Edinilen bilgilere göre, Apple, MagSafe kablosuz şarj desteğini artık tablet cihazlarına da sunacak. Bu yıl gelecek olan en az bir iPad cihazı kablosuz şarj edilebilir vaziyette karşımıza çıkacak.

İlgili İçerik: Yeni Sürüm iPad Air 5 Hakkında Heyecanlandıran Gelişmeler

GSM Arena’ya göre ise, 2022 model iPad Pro tabletlerden en az biri MagSafe ile şarj olacak. Şirketin kablosuz şarjı kolaylaştırmak için iPad’in geleneksel metal yüzeyini değiştirdiği ve bu kısmı camla kapladığı iddia edildi. Paylaşılan görselde, iPad Pro’nun MagSafe için büyük bir cam yüzeyle logo hazırladığı anlaşılıyor.

Yeni MacBook modellerinde de benzer büyük bir cam panel üzerinde Apple logosu görülmüştü. Test edilen bu prototip, cam yüzeyin dayanıklı olması için güçlendiriliyor. Bunun içinse daha güçlü mıknatıslar kullanılacak.

Klavye, ayaklık gibi aksesuarların iPad’e sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmesi adına, yeni MagSafe mıknatıs montaj sistemine büyük bir görev düşecek. Bazı kullanıcılar, Magic Keyboard’dan aşırı pil tüketiminden şikayetçi. Yeni sistemde mıknatıs desteği aksesuar kullanımını da kolaylaştırabilir.

Yeni nesil iPad Pro’ların iPhone 13’le benzer bir kamera modülü ve daha parlak OLED ekranlarla gelmesi muhtemel. MacBook serisiyle benzer şekilde çentikli panele de sahip olma ihtimali var. Bu arada işlemci olarak da Apple M2 çipini alabilir.

Apple, 4. çeyrekte iPad satışlarında güzel bir artış yaşadı. Bu sebeple yeni modellerine ağırlık verebilir. iPad Pro modelleri yeni Mini ve iPhone 13 satışlarına ayak uydurabilir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.