Haber, Windows

Windows 11 Build ile Denetim Masası Tarih Oluyor! İşte Yenilikler

Microsoft, yeni Windows 11 Build sürümüyle birlikte Denetim Masasından Ayarlara kadar yepyeni özellikler sundu. İşte, Windows 11 işletim sisteminin geçirdiği son evrim ve yeni gelen özellikler…

Windows 11 Build Güncellemesi Neler Getiriyor?

Microsoft, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü yeni işletim sistemi üzerinde daha fazla çalışmaya yer veriyor. Denetim Masası ve Ayarlar gibi bazı temel bölümler Windows 11’de değişiyor mu? Şirket son olarak, Windows 11’in bir ön izlemesini yayınladı. Ön izleme yapılacakların kısa bir tanıtımı gibi oldu. Buna göre; Windows Güncellemelerini kaldırmak için kullanılan bölüm, Ayarlar uygulamasına taşındı.

En son güncellemeyle birlikte Windows 11 kullanıcıları, Programlar ve Özellikler bölümünü açmaya çalıştığında Denetim Masası artık Windows Ayarlarına yönlendirilecek. Denetim Masası, ilk Windows sürümünden bu yana işletim sisteminin önemli bir parçasıydı. Fakat bu aşamadan sonra tarihe karışacak gibi duruyor.

Microsoft, bir önceki güncellemede de bazı değişiklikler yapmıştı. Gelişmiş Ağ Ayarları altındaki Ayarlar uygulamasında Ağ keşfi, Dosya ve yazıcı paylaşımı ve ortak klasör paylaşımı gibi gelişmiş paylaşım ayarlarını yeni bir sayfaya taşımıştı.

Windows 11 Build 22523 sürümü güncellemesi geçtiğimiz günlerde detaylı olarak paylaşıldı. Son Windows 11 güncellemesindeki en dikkat çekici değişiklik, Denetim Masası’nın kaldırılmış olması. Buradaki Programlar ve Özellikler bağlantıları artık Ayarlar> Uygulamalar> Yüklü Uygulamalar’da karşımıza çıkacak. Windows 11 build 22523 güncellemesi başka değişiklikler de sunuyor.

İlgili İçerik: Windows 11’li Microsoft Surface Go 3 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Snap Grupları artık Alt + Tab menüsü üzerinden kullanılabilecek. Dosya Gezgini, araç çubuğundaki menüde medya sunucusu seçeneklerini gösterecek. Windows 11 Build güncellemesi Microsoft’un resmi web sitesinden ISO dosyası olarak indirilebilir.

Denetim Masası’ndaki ağ ve cihaz ayarları kısmı Ayarlar bölümüne taşınırken, yazıcı ve tarayıcı bilgileri de aynı şekilde yer değiştirdi. Peki siz, Windows 11’i kullanıyor ve bu yenilikleri nasıl buluyorsunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.