Haber, Sosyal Medya

Instagram, Web Sitelerine Profil Gömme Özelliğini Sunuyor!

Sosyal medya devi Instagram, yeni bir “Profil Yerleştirme” özelliğini kullanıma sunuyor. Artık herkes Instagram profilini bir web sitesine ekleyebilecek! İşte haberin detayları!

Instagram’dan Profil Yerleştirme Özelliği Geliyor!

Kullanıcılar, Instagram profillerinin mini bir versiyonunu istedikleri web sitesine gömme yöntemiyle yerleştirebilecek. Yeni özellik, kullanıcıların profillerini bloglara ve portföylerine entegre etmesini sağlayacak. Sosyal medya devi, özelliğin şu anda yalnızca ABD’de kullanılabildiğini söylüyor. Instagram başkanı Adam Mosseri, Twitter’da yayınlanan bir videoda yeni özelliği tanıttı.

Mosseri, videoda “Uzun yıllardır bir web sitesine bir Instagram fotoğrafını veya Instagram videosunu yerleştirebiliyorsunuz. Şimdi, bu fikri genişletiyor ve profillerin minyatür bir versiyonunu web sitelerine gömmenize imkan tanıyoruz. Instagram içeriğinizi başka bir yerde sergilemek veya başka birinin sitesine bağlantı vermek isteyebilirsiniz.” sözlerini kullanarak yeni özelliği tanıttı.

Adam Mosseri, bu hafta başlarında duyurulan iki özelliğin daha altını çizdi. Şirket, daha önce de gönderi yorumlarını Reels ile yanıtlama yeniliğini duyurmuştu. Reels ile Görsel Yanıtlar özelliği kullanıma sunuldu. Artık kullanıcılar bir yorumu yanıtlamak istediğinde karşısına videolu yanıt gönderme seçeneği çıkacak.

Reels ile görüntülü yanıt seçeneği bu kısımda bir çıkartma şeklinde belirecek. Bu özellik halihazırda TikTok platformunda zaten vardı. Instagram’ın videolu yorum yanıtlama seçeneğini duyurmasından hemen sonra, Pinterest de bu özelliği kullanıma sundu.

İlgili İçerik: Instagram, Videolu Hikayelerin Süresini 60 Saniyeye Çıkaracak

Mosseri, videoda platformun yıl sonu hikayeler seçkisinden de bahsediyor. Yıl boyunca paylaştığınız en iyi 10 hikaye 2022’ye kadar profilinizin en üstünde yayına açık kalacak. Meta şirketi, Facebook ve Instagram’la ilgili sürekli yeni kararlar alıp yeni özellikler duyurmaya devam ediyor.

Peki siz, Instagram’ı kullanıyor ve bu yeni özelliklerle ilgili neler düşünüyorsunuz? Yakında herkesin kullanımına sunulacak olan Instagram profilini sitelere gömme özelliği sizce kullanışlı ve faydalı olacak mı? Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz…

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.