Haber, Windows

Microsoft, Windows 11’de Notepad için Karanlık Modu Test Ediyor

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Windows 11 işletim sistemi üzerinde yeni değişiklikler peşinde. Bu kez de Notepad uygulaması için karanlık modu test ediyor. İşte, ileride Windows 11 uygulamalarına gelmesi beklenen yeni özellikler!

Notepad Karanlık Moda Geçiyor

Microsoft, Windows 11 için yeniden tasarlanmış bir Notepad sürümünü kullanıma sundu. Bu özellik şu an için yalnızca sınırlı sayıda Windows kullanıcısına erişti. Yeni Not Defteri (Notepad), tamamen yeni bir kullanıcı ara yüzüne sahip. Windows 11 işletim sistemiyle uyumlu yuvarlatılmış köşeler, mika görüntüsü ve ince ayarlar pek çok uygulamada görülmeye başlandı.

Microsoft, yeni tasarım anlayışıyla ilgili “klasik uygulamalarda modern bir dönüş” ifadesini kullanıyor. Bu sürümün öne çıkan özelliği, Not Defteri için Karanlık Mod oluyor. Sistemin tema tercihleri bölümünden artık Notepad uygulamasını karanlık arka planda kullanmak mümkün olacak.

Kullanıcılar, yeni tanıtılan Ayarlar sayfası aracılığıyla Karanlık Mod özelliğini etkinleştirebilir. Ayrıca yazı tipi seçenekleri de bu sayfaya taşındı. Not Defterinin “bul ve değiştir” seçeneği de daha iyi bir akış sunmak için yeniden tasarlandı. Önceki sürümlerde not defterinde geri alma özelliği, yalnızca bir önceki adıma gitmemize izin veriyordu.

İlgili İçerik: Windows 11’li Microsoft Surface Go 3 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Yenilenen Notepad uygulamasında farklı giriş dilleri arasında geçiş yapmaya çalışırken bazı hatalarla karşılaşılabilir. Microsoft, bu konuyu da çözmeye uğraşıyor ve çok büyük dosyaları açarken yaşanan sorunlar için Notepad’in performansını iyileştirmeyi hedefliyor.

Windows Insider programı, 2014 yılında Microsoft tarafından duyuruldu. Bu program, Windows 10 , Windows 11 ve Windows Server lisans sahibi olan kişilerin, işletim sistemlerinin ve uygulamalarının yayın öncesi yapılarına erişmesine olanak tanıyor.

Bahsettiğimiz gibi, özellik şu an test aşamasında. Yalnızca Windows Insider programının bir parçası olan kullanıcılar Notepad karanlık temayı görebilir. Peki, siz Windows 11 tasarımı ve işlevlerinden memnun musunuz? Not Defteri karanlık tema hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.