Windows 10 Ürün Anahtarı: Ücretsiz Lisans ✔️ 2023

En çok kullanılan masaüstü işletim sistemi olan Windows’un son yılların en popüler sürümlerinden olan Windows 10, çeşitli aktivasyon yöntemlerine sahip. Bu yazıda sizler için Windows 10 ürün anahtarı ve Windows 10 Pro ürün anahtarı hakkında ücretsiz (bedava) ve ücretli yöntemleri detaylandırıyoruz.

Bu içerikte bulacaklarınız:

 • windows 10 ürün anahtarı
 • windows 10 pro ürün anahtarı
 • windows 10 ürün anahtarı bedava
 • windows 10 ürün anahtarı öğrenme
 • windows 10 pro ürün anahtarı bedava

Windows 10 Etkinleştirme yöntemlerini tanıyalım…

Windows 10 gibi popüler bir işletim sistemi sürümünü etkinleştirmek için birkaç yöntem bulunuyor. Bu yöntemler şu şekilde:

 • Lisans – Ürün anahtarı ile etkinleştirme
 • Crack & Patch ile etkinleştirme (yasal değil)

Windows 10’u yukarıdaki 2 temel yöntem ile etkinleştirebilirsiniz. Bunlardan birincisi yani ürün anahtarı kullanarak etkinleştirme yöntemi legal ve yasal olan yöntemdir. Biz de size ürün anahtarı kullanarak Windows 10 etkinleştirmenizi öneririz.

Diğer etkinleştirme yöntemi olan Crack & Patch ile etkinleştirme öncelikle yasal değildir. Ayrıca güvenli de değildir. Bu tür patcher’lar genellikle virüstür. Bilgisayarınıza çeşitli zararlar verir ve güvenliğinizi riske atmış olursunuz. Bilgilerinizin sızması muhtemeldir.

Windows 10 Ürün Anahtarını Satın Al

Windows 10 için en iyi etkinleştirme yöntemi ürün anahtarı ile etkinleştirmedir. Ürün anahtarını internetten pek çok kaynaktan satın alabilirsiniz. Bu kaynaklardan birkaç tanesi trendyol’dur. İlgili ürünleri görmek için bu sayfaya gidebilirsiniz.

Windows 10 Ürün Anahtarı Satın Al
Windows 10 Ürün Anahtarı Satın Al

Windows 10 ve Windows 10 Pro gibi sürümlerin ürün anahtarlarını satın alabileceğiniz sitelerden biri olan trendyol pazaryeri, pek çok satıcı ile retail, OEM ve orijinal Windows 10 ürün anahtarının satışına imkan sağlıyor.

Ürün anahtarını satın alarak bilgisayarınızda ve işletim sisteminizde oluşabilecek pek çok güvenlik sorununu ortadan kaldırabilirsiniz, engelleyebilirsiniz. Bu sebeple ilk önceliğimiz eğer Windows’u etkinleştirecekseniz, bunu lisans anahtarı kullanarak yapmanızdır.

Windows 7 Etkinleştirme: Programsız – Programlı

İlgini Çekebilir

Crack & Patch ile Windows 10 Etkinleştirme

Windows 10’u etkinleştirmenin bir diğer yolu da yardımcı programlar kullanmak. Patcher ya da crack adı verilen bu programlar/yöntemler ile Windows 10 tamamen lisanslanabiliyor. Fakat güncellemeler genellikle alınamıyor.

Crack & Patch yöntemi ile Windows 10 etkinleştirmek bilgisayarınızda çeşitli sorunlara sebep olabilir. Bu tür programlar genelde virüs içerir. Virüs içermeden işe yarayan Windows 10 Crack bulmak oldukça zordur. Ayrıca yasal olmadığı ve güvenli olmadığı için tercih etmemenizi öneririz.

Yine de tüm riski göze alarak Crack & Patch ile Windows 10 etkinleştirmek istiyorsanız bunun için kullanılan yaygın bir program var. Belki göz atmak istersiniz.

KMSauto – KMSpico ile Windows 10 Full Yapma

KMSauto en çok kullanılan Windows Crack’lerinden biri. Windows’un yanı sıra Office programlarını da sınırsız kullanmanıza yarıyor. Programı kendi web sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Öncesinde kendi araştırmalarınızı yapmanızı öneririz. Bu tür programları kullanmak kesinlikle güvenli değildir.

KMSauto ile Windows 10 Full Yapma

KMSauto ve KMSpico programları Windows 10 ve diğer Windows sürümlerini full yapmaya yarayan araçlardır. Dosyaları indirmek ve detayları öğrenmek için kendi sitesini inceleyebilirsiniz.

KMSAuto web sitesi: https://www.kmsauto.info/ 

Windows 10 Ürün Anahtarı Listesi

Windows 10 bilgisayarınızı lisanslamak için kullanabileceğiniz bazı lisanslar bulunuyor. Bu lisansları sürekli olarak güncelliyoruz. Eğer herhangi birinde sorun bulursanız yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Çalıştığında da mutlaka yanıtınızı bekliyoruz.

Windows 10 Home Edition Ürün Anahtarı

 • YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Windows 10 Single Language Ürün Anahtarı

 • BT79Q-G7N6G-PGBYW-4YWX6-6F4BT

Windows 10 Education Ürün Anahtarı

 • YNMGQ-8RYV3-4PGQ3-C8XTP-7CFBY
 • NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

Windows 10 Enterprise Ürün Anahtarı

 • CKFK9-QNGF2-D34FM-99QX2-8XC4K
 • NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
 • PBHCJ-Q2NYD-2PX34-T2TD6-233PK

Windows 10 Pro Ürün Anahtarı

 • VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
 • 6P99N-YF42M-TPGBG-9VMJP-YKHCF
 • 8N67H-M3CY9-QT7C4-2TR7M-TXYCV
 • W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Windows 10  Ürün Anahtarı: Müşteri için Teknik Önizleme

 • 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Windows 10 Ürün Numaraları:

 • VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
 • W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
 • T44CG-JDJH7-VJ2WF-DY4X9-HCFC6

Her tür sürüm için denenebilir:

 • 8DVY4-NV2MW-3CGTG-XCBDB-2PQFM
 • NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

Alternatif Windows 10 Ürün anahtarları

 • TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-48Q99
 • TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99

Windows Ürün Anahtarı Etkinleştirme

Windows bilgisayarınızda ürün anahtarını etkinleştirmek için öncelikle çalışan bir ürün anahtarına ihtiyacınız var. Yukarıda kendi Windows sürümünüz için olan lisans kodlarından birini ya da birkaçını bu işlem için kullanabilirsiniz.

Windows bilgisayarınıza bu lisansları gömmenin birkaç farklı yolu vardır.

Windows Ürün Anahtarı Etkinleştirme
Windows Ürün Anahtarı Etkinleştirme

Hemen yukarıdaki resimde bulunan Windows ayar konumuna giderek lisans etkinleştirme ya da değiştirme işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin:

Windows arama lisans etkinleştirme
Windows Arama kısmına “Bilgisayar” yazın ve Bu Bilgisayar’a tıklayın
windows 10 etkineştirme

Dosya Gezgini sol tarafında bulunan Bu Bilgisayar’a sağ tıklayın ve en altta bulunan özellikler’e tıklayın.

windows 10 etkineştirme

Yukarıdaki resimde kırmızı kutu içerisine alınmış kısımda “ürün anahtarını değiştirin veya Windows sürümünüzü yükseltin” ayarına tıklayın.

windows 10 etkineştirme

Daha sonraki ekranda ürün anahtarını değiştir kısmından ürün anahtarınızı değiştirebilirsiniz. Yeni ürün anahtarı girişinde bu kısımlara gelmeden önce lisans girmeniz isteniz. Bu yazıda bulunan Windows ürün anahtarlarını deneyerek lisanslama yapabilirsiniz.

Eğer ayarlara erişmekte sorun yaşıyorsanız CMD ile lisans girişi yapabilirsiniz.

slmgr /ipk YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Windows CMD betiği (Betik içerisindeki kodu kendi sürümünüzle değiştirin)

Yukarıdaki kodu uygulamak için şu adımları takip edin:

Windows Etkinleştirme
Windows Etkinleştirme
 • Windows arama bölümüne CMD yazın
 • Çıkan CMD sonucuna sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın.
 • slmgr /ipk YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
 • Yukarıdaki komut içerisindeki ürün anahtarını kendi işletim sistemi sürümünüze göre değiştirin ve komut istemine yapıştırın. (CMD)
windows 10 ürün anahtarı etkinleştirme

Çalışan ürün anahtarları ile etkinleştirme tamamlanmış olacaktır. Ürün anahtarlarını sürekli güncelliyoruz.

Tüm işlemleri doğru şekilde yaptıktan sonra Windows 10 etkinleştirme işlemlerini gerçekleştirmiş olacaksınız. Eğer bu işlemlerin kontrolünü yapmak, Lisans kontrolü sağlamak istiyorsanız ürün anahtarını öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

Windows 10 Ürün Anahtarını Öğrenme;

Windows üzerinde CMD çalıştırmayı yazının önceki bölümlerinde resimli olarak anlatmıştık. CMD’yi yönetici olarak çalıştırın ve şu betiği CMD’ye yapıştırın:

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

Bu komut ekranınıza Windows ürününüzün anahtarını getirmelidir. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız Windows arama kısmına şu ifadeyi yazın:

windows ürün anahtarı öğrenme
Slmgr.vbs -dli

Bu komutu çalıştırınca karşınıza şu ekran gelmelidir:

windows ürün anahtarı öğrenme

Buradaki bilgiler arasında Windows ürün anahtarı bilgisi yer alır. Diğer detayları da bu bilgilere ek olarak görüntüleyebilirsiniz.

Ek bilgiler:

Windows’unuzu etkinleştirmenin pek çok yolu olduğunu yazının ilk başlarında ifade etmiştik. Bu yolların en güvenli olanı lisans (ürün anahtarı) satın almaktır. (Ya da bulmak) Lisans anahtarı girilerek etkinleştirilen Windows, Crack & Patch edilmiş Windows’a nazaran daha güvenlidir.

Bununla birlikte, Windows Crack & Patch araçlarının ta temiz olanı vardır. Bunların en yaygın olanı yazının baş kısımlarında belirttiğimiz programdır. Bu programı kullanma sorumluluğu tamamen size aittir.

Windows’u lisanslı kullanmak pek çok avantaj sağlar. Yeni güncellemeleri alarak yeni özelliklerden faydalanabilirsiniz. Yeni özellikler içerisinde yeni güvenlik önlemleri de yer alır. Bu sayede bilgisayarınızı daha güvenli ve stabil kullanabilirsiniz. Her güncelleme önemli olmasa da gerekli güncellemeleri alabiliyor olmak iyi bir ayrıcalıktır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Windows 10 Ürün Anahtarı: Ücretsiz Lisans ✔️ 2023” üzerine bir yorum

 1. selam
  mıcrosoft 10 pro ürün anahtarı25.sayı ve rakamları yapamadım yardım rica ediyorum.CDM. üçretsiz UBS

  Cevapla

Yorum yapın