Başlangıç Haber WhatsApp, 90 Günde Kaybolan Mesajları Test Ediyor!

WhatsApp, 90 Günde Kaybolan Mesajları Test Ediyor!

1

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, Android beta sürümü 2.21.17.16 için bazı yeni seçenekler sunması bekleniyor. WhatsApp, Kaybolan Mesajlar özelliği için Android kullanıcılarına yeni bir seçenek sunabilir. Buna göre, belirli bir sohbette 90 gün sonra mesajları ve sohbeti otomatik silme seçeneği gelebilir. Şu anda test aşamasında olan özellik, 24 saat sonra mesajları otomatik olarak silme seçeneği ile birlikte gelebilir. WhatsApp ilk olarak geçen yıl Kasım ayında Kaybolan Mesajlar özelliğini tanıttı, ancak şimdiye kadar kullanıcılar yeni mesajları yalnızca 7 gün sonra tamamen silebiliyordu.

WABetaInfo, WhatsApp’ın şu anda test aşamasında olduğu yeni özellik hakkında bir ekran görüntüsü paylaştı. Android beta sürümü 2.21.17.16 için WhatsApp’ın 90 gün sonra mesaj silme özelliği yolda. Kaybolan mesajlar 90 gün sonra kendiliğinden otomatik olarak ortadan kaybolacak. Tabii, kullanıcı bu seçeneği işaretlerse. Ayrıca mesajların7 gün sonra otomatik olarak silinmesine yönelik bir seçenek de yakında geliyor.

WhatsApp ayrıca son birkaç aydır Android, iOS ve Web kullanıcıları için test ettiği bildirilen 24 saat seçeneğini de getirecek.

Yeni kaybolan mesajlar seçeneği şu anda geliştirme aşamasında ve henüz beta testi başlamadı.

Bu arada, 90 gün sonra otomatik olarak silinmesini istediğiniz kaybolan mesajları önceden kopyalayabilirsiniz. Yani mesajlar kaybolmadan ve silinmeden önce içeriğini kaydedebilirsiniz.

Bu ayın başlarında WhatsApp, alıcılar tarafından görüntülendikten sonra fotoğrafları ve videoları ortadan kaldırmak için bir Kez Görüntüleme özelliğini getirmişti. Kısa süre önce de iOS ve Android cihazlar arasında sohbet geçmişini aktaran bir özelliği duyurmuştu. Ancak bu özellik şimdilik sadece iPhone ve Samsung cihazlar arasında geçerli.

WhatsApp’ta kaybolan mesajlar nasıl etkinleştirilir?

  • Herhangi bir sohbette kişi ismine dokunun.
  • Aşağı doğru kaydırarak Kaybolan Mesajlar’ı etkinleştirin.
  • Kapalı olarak gördüğünüz bu seçeneği Açık olarak işaretleyip etkinleştirin.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!