Başlangıç Haber WhatsApp, Sesli Mesajları Yazı Olarak Gösterecek

WhatsApp, Sesli Mesajları Yazı Olarak Gösterecek

0

Popüler anlık iletişim uygulaması WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Paylaşılan bilgilere göre WhatsApp, sesli mesajları yazı olarak gösterecek. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

Son dönemlerde WhatsApp, geliştirme ve yeni özellik çalışmalarını bir hayli hızlandırdı. Özellikle geçtiğimiz aylarda yaşanan güvenlik problemleri sonrası şirket, çok büyük sayıda kullanıcısını kaybetmişti. Kullanıcılar, WhatsApp yerine Telegram uygulamasını tercih etmeye başlayınca şirket, sürekli olarak yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Şimdi sızdırılan bilgilere göre, bazı WhatsApp Beta kullanıcıları, sesli mesajlar ile ilgili değişiklik fark etti. Artık WhatsApp sesli mesajlar, yazı olarak okunabilecek. Bu sayede sesli bir içerik dinlemek için uygun ortamda olmayan kullanıcılar, içeriği dinlemeden de öğrenebilecek.

İlgili İçerik: Instagram Akışı Düzenleniyor: Favoriler Özelliği Geliyor 

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre, özelliğin ismi Transcript olacak. WhatsApp Transkript özelliği, şimdilik yalnızca iOS cihazlarda görülüyor. Bunun sebebi olarak ise Apple’ın kullandığı ses tanıma API’si görülüyor. API sayesinde WhatsApp, sesli mesajları kendi sunucularında depolamadan, doğrudan telefonda analiz edip metne dönüştürebilecek.

whatsapp-transcript-webdeyazilim

Transkript özelliği, ilerleyen günlerde tüm iOS WhatsApp Beta kullanıcıları için açılacak. Özelliğin Android işletim sistemli telefon modellerine ne zaman geleceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak WhatsApp, şimdiye kadar tüm özellikleri ve güncellemeleri, Android ve iOS için eşzamanlı olarak yayınladı.

Bunların yanında WhatsApp, daha fazla kullanıcı kaybetmemek için güvenlik önlemleri almaya devam ediyor. WhatsApp’ın sahibi Facebook, kullanıcıların konuşmaları ve içerikleri hiçbir şekilde Facebook veritabanlarına gelmediğini belirtmişti. Ancak bunun ardından bazı kullanıcılar, Facebook veritabanlarında WhatsApp içeriklerinin bulunduğunu, üstelik bunların şifresiz bir şekilde kayıt altında tutulduğunu göstermişti.

Peki siz WhatsApp güncellemesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla mobil uygulama haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!