Haber, Internet

Google Chrome Yeni Sekme Sayfasına Fotoğraflar Uygulaması Eklendi

Google Chrome yeni sekme sayfasında karşımıza çıkan uygulamalar arasında Google Fotoğraflar da eklendi. İşte tüm detaylar…

Google Chrome Yeni Sekme Sayfası, Google Fotoğraflar’ı da İçerecek

Google Fotoğraflar artık Google Chrome tarayıcısının yeni sekme sayfasında yerleşik olarak karşımıza çıkacak. Uygulamalar ve kısa yolların bulunduğu Chrome yeni sekme sayfası, kullanıcılara en sevdikleri fotoğraf anılarını yaşatma şansı tanıyor. Google, kullanışlılığı artırmak adına her geçen gün daha dazla hizmetini Chrome’un yeni sekme sayfasına entegre ediyor. Son olarak, Drive dosyalarının kısa yolları Chrome tarayıcısına entegre edilmişti.

Bu bilgi ChromeStory tarafından öğrenildi. Chrome Canary yapısında yeni bir NTP Fotoğraf Modülü bayrağı görülüyor. Google Fotoğraflar uygulamasını Chrome’un yeni sekme sayfasında etkinleştirmek mümkün. İlk etapta uygulamaya izin verdikten sonra, giriş yapmış olduğunuz hesaptan tüm Fotoğraf Anılarınızı otomatik olarak burada görebilirsiniz.

İlgili İçerik: Chrome 92 ile İnternet Artık Daha Güvenli

Bu özelliği etkinleştirmek çok basit. Chrome adres çubuğuna chrome://flags yazdıktan sonra buradaki arama çubuğuna ‘NTP Photos Module’ yazarak yanındaki Disabled seçimini Enabled yapabilirsiniz.

Google Fotoğraflar’daki Anılar özelliği çok sevilen bir özelliktir. Ancak kullanıcılar Fotoğraflar uygulamasını sık sık açmadıklarında, geçmişten birer anı olarak yeniden karşılarına çıkacak fotoğraflarını kaçırabilir.

Chrome’un yeni sekme sayfası ise her zaman görülen bir sayfa olduğundan, kullanıcıya unutulmuş anıları sürekli hatırlatacak. Bu nedenle, Google’ın Chrome ve Fotoğraflar arasındaki çapraz entegrasyonu, gününüze biraz nostalji katmanın şık bir yolu olacak.

Öte yandan, bu ayın başlarında Google Drive cephesinde de bir gelişme yaşanmıştı. Kullanıcıların artık çevrimdışıyken de Drive dosyalarına erişebilecekleri duyurulmuştu.

Chrome 94 Sürümü İndirmeye Açılmıştı

Google Chrome 94 sürümü bundan kısa bir süre önce indirmeye açıldı. Yayınlanan son Chrome sürümü ile 19 farklı güvenlik sorunu giderildi. Web ve Android platformlar için geçerli olan Chrome 94 güncellemesi, HTTPS-First modunu da içeriyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.