Başlangıç Haber WhatsApp, Profil Fotoğrafları için Özel Bir Gizlilik Ayarını Test Ediyor

WhatsApp, Profil Fotoğrafları için Özel Bir Gizlilik Ayarını Test Ediyor

0

WhatsApp, profil fotoğrafını belirli kişilerden gizlemek isteyenler için yeni bir gizlilik ayarını test ediyor. İşte, WhatsApp’ın yeni gizlilik ayarı ile ilgili tüm detaylar.

WhatsApp, İsterseniz Profil Fotoğrafınızı Gizli Tutacak

WhatsApp’ın Android cihazlarda erişime açacağı profil fotoğrafı gizleme özelliği, Android için WhatsApp’ın 2.21.21.2 beta sürümünde test edilmeye başlandı. Şu an Android için WhatsApp uygulamasında 3 farklı gizlilik ayarı karşımıza çıkıyor. Profil fotoğrafınızı herkese veya tüm kişilerinize açık tutabilir ya da hiç kimseye göstermeme seçeneğinizi kullanabilirsiniz. Yeni gizlilik ayarı bu 3 seçeneğin yanına gelecek.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp, son görülme, hakkında ve durum güncellemelerinde de benzer bir gizlilik ayarını getirmiştir. Uygulamada şu an Herkes, Tüm Kişilerim, Sadece Şu Kişiler ve Hiç Kimse gibi gizlilik seçenekleri mevcut.

WABetaInfo, Android için WhatsApp beta sürümünde yeni profil fotoğrafı gizlilik ayarı hakkında referanslar sundu. Şu an test aşamasında olan özelliğe dair bir görsel paylaşıldı. Yeni özellik erişime açıldığında profil fotoğrafı gizlilik ayarlarında şu seçenekler karşımıza çıkacak: “Herkes, Kişilerim, Hiç Kimse ve … Şu Kişilerim Dışında”.

İlgili İçerik: WhatsApp’tan Kişiye Özel Son Görülme Seçeneği

“…Şu Kişilerim Dışında” seçeneği ileride profil fotoğrafı, hakkında, durum ve son görülme gizlilik ayarlarına eklenecek. Yeni gizlilik ayarı şu an için Android cihazlar için geçerli. Fakat ileride iOS sürümüne de böyle bir özellik getirilebilir. Güncellemenin henüz beta testindeki kullanıcılara ulaşmadığı açıklandı. Öte yandan bu yeni gizlilik ayarının tam olarak ne zaman herkes için erişime açılacağı bilinmiyor.

WhatsApp uygulaması ve yeni özellikleri hakkında aldığımız son haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Peki sizler WhatsApp’ın gizlilik ayarlarından ve genel kullanımından memnun musunuz? Anlık mesajlaşma uygulamalarından hangisini tercih ediyorsunuz? Telegram daha iyi bir alternatif mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version