En iyi +20 ✔️ Video Düzenleme Programı Ücretsiz ✔️ Ücretli

Tıpkı fotoğraflar gibi, videolar da artık günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Instagram, TikTok ve Youtube gibi platformlar için üretilen içerikler videolar ile devam ediyor. Video düzenleme programı edinmek, ekstra kurgu ve görsellik sosyal medya içerisinde bir adım öne çıkmanıza yardımcı oluyor. Bu nedenle çok özellikli bir video düzenleme programı, günlük ihtiyaçlarımızın arasında sayılabilir.

Günümüzde herkes çevrimiçi bir video yükleyebilir veya kısa videolarını sosyal medya üzerinden yayınlayabilir. Telefonlarımızdaki kameralar sayesinde artık bunu gerçekleştirmek çok kolay. Ancak profesyonel bir içerik oluşturmak istiyorsanız, diğer videoların içerisinde daha fazla dikkat çekmek istiyorsanız; cihazlarınıza video düzenleme uygulamaları veya yazılımları yüklemeniz gerekir.

Video Düzenleme Programı
Video Düzenleme Programı

Eğer video düzenlemelerinizde belirli bir işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, spesifik içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Bilgisayarda Video Düzenleme Programı

Video düzenlemelerinizi en rahat gerçekleştirebileceğiniz cihazlar bilgisayarlardır. Profesyonel düzenlemeler yapmanıza imkan tanıyan ünlü markaların kaliteli yazılımları mevcut. En iyi video düzenleme yazılımı, ham görüntüleri göz alıcı ve çekici videolara dönüştürmenize olanak tanır. Ancak genellikle ucuz değildir. Bu tür programlı ücretlidir ve ancak profesyonel olarak çalışan kişilere yöneliktir.

Bilgisayarda Video Düzenleme Programı
Bilgisayarda Video Düzenleme Programı

Bununla birlikte ücretsiz versiyonları en az ücretliler kadar yüksek performans gösteren yazılımlar da vardır. Profesyonel olarak çalışan herkes, genellikle birinci sınıf, gelişmiş bir video düzenleme yazılımını isteyecektir. Örnek olarak, Premiere Pro veya Final Cut bu tür programlardandır. Ancak yeni başlıyorsanız veya sadece kişisel çekimlerinizi düzenlemek veya sosyal medya için düzenlemeler yapmak istiyorsanız, daha basit ve kullanımı daha kolay olan daha ucuz yazılımlar da işinizi fazlasıyla görecektir.

Windows

video düzenleme programı

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda tercih edebileceğiniz en iyi video düzenleme programı alternatifleri:

Mac

mac video düzenleme programı

Mac bilgisayarlar için tercih edebileceğiniz en iyi uygulamalar:

Telefonda Video Düzenleme Programı

Muhtemelen küçük bir ekranda uzun süreli video düzenlemelerini yapabilmek mümkün olmayacaktır. Eğer düzenleme yapmadan, raw cut diye tabir edilen videolarınızı sadece ufak düzenlemelerle yayınlamayı düşünüyorsanız telefonlar bu iş için yeterli olacaktır. Ancak profesyonel düzenlemelerde telefonlar yetersiz kalacaktır.

Telefonda Video Düzenleme Programı

Ancak sosyal medyada yayınlayabileceğiniz kısa videolar ve içerikler için ise telefonlar en işe yarar yardımcılarınızdır. Her an her yerde kısa videolarınızı düzenleme imkanı veren uygulamalar, kısa süre içerisinde videolarınızı yayınlamanıza olanak tanır. Özellikle telefonlar için her türden en iyi video düzenleme yazılımını bir araya getirdik.

Android

Android telefonlarda videolar telefonun kendi içerisinde bulunan video araçları ile düzenlenebilmektedir. Kırpma, müzik ekleme ve yazı ekleme gibi seçenekler kullanıcılara yardımcı olması için hazır olarak gelmektedir. Ancak daha profesyonel düzenleme programları ile ilgiliyseniz birçok farklı seçenek sunuluyor. Aralarından en iyileri:

Daha fazlasına Android için en iyi video düzenleme programları 🎯 içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

IOS

Mac bilgisayarlar için olan uygulamaların büyük bir kısmı telefon desteği de vermektedir. Kullanım amacınıza ve kullanım yerinize göre bilgisayar ve telefon düzenlemeleri farklılık gösterecektir. Sosyal medya yapacağınız düzenlemeleri iPhone telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. iPhone telefonlar için kullanabileceğiniz en iyi video düzenleme programı seçenekleri:

Yorum yapın