En iyi 12 Android Kamera Uygulaması ✔️ 2023

Gittiğimiz yerlere bir fotoğraf makinası götürmek yerine, cebimizde iyi bir akıllı telefon kamerası taşıma seçeneğine sahip olduğumuz bir çağda yaşıyoruz. Bu nedenle, birçok kişi fotoğraf ve video çekmek için akıllı telefonlarını birincil cihaz olarak kullanıyor. Bunun da üstünde, tıkladığınız resimlerin görünümünü daha da yükselten birçok kamera uygulaması bulunmakta. Bu listede, 2022 için en iyi Android kamera uygulamalarını bulacaksınız.

En İyi Android Kamera Uygulaması
En İyi Android Kamera Uygulaması

Muhtemelen akıllı telefonunuzdaki varsayılan kamera uygulamasının ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılayabileceği doğrudur. Fakat, her seferinde mükemmel çekimi elde etmenize yardımcı olmayabilir.

Neyse ki, Android için nihai fotoğrafçılık özelliklerini taşıyan ve size istediğiniz çekimleri veren bazı harika kamera uygulamaları var. Bu nedenle lafı daha fazla uzatmadan, 2022 için en iyi 12 Android kamera uygulaması listemize geçelim.

Not: Kamera uygulamalarının listesi belli bir sıralamaya göre değildir. İhtiyaçlarınıza göre herhangi bir uygulamayı seçebilirsiniz.

2022 İçin En İyi 12 Android Kamera Uygulaması

1. Google Camera (GCam)

Google Camera
Google Camera

Google Kamera, şirketin tüm Pixel cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelen tescilli Android kamera uygulamasıdır. Android topluluğuna şükürler olsun, birçoğu uygulamayı farklı Android cihazlara getirebilecek Google Camera geliştirmeyi başardı.

Başka bir deyişle, uygulamanın ikonik Piksel portre modu, HDR+ ve daha fazlası gibi tüm harika özelliklerini kullanabilirsiniz. Geliştiriciler, Pixel 4 kameranın kullanıcıların karanlıkta harika çekimler çekmelerini sağlayan Astrofotoğraf özelliğine de sahip olmayı başardılar. Sonuç olarak, Android için en iyi kamera uygulamalarını ararken Google Camera’yı göz ardı edemezsiniz.

Google Camera uygulaması üçüncü taraf geliştiriciler tarafından geliştirildiği için indirme paketinde gecikmeler ve hatalar olabilir.

İndir: Ücretsiz

2. Camera360

Camera360
Camera360

Camera360, android’de profesyonel gibi fotoğraf çekmenizi sağlayan en popüler ücretsiz kamera uygulamalarından biridir. Uygulama, her türden düzinelerce benzersiz efektle birlikte gelen çok çeşitli filtrelere sahiptir.

Efektleri yakalarken doğrudan resimlere de entegre edebilirsiniz. Ancak, uygulama diğer kamera uygulamalarına kıyasla çok kullanıcı dostu değildir. İlk başta gezinmek zor olabilir, ancak uygulamayı ve tüm özelliklerini düzgün bir şekilde keşfettikten sonra, bazı fantastik ve profesyonel görünümlü fotoğrafları kolayca çekebilirsiniz.

Diğer özellikler arasında hareketli çıkartmaları, uygulama içi fotoğraf galerisi, zarif filtreler ve fotoğraf editörü bulunur.

İndir: Ücretsiz

3. Open Camera

Open Camera
Open Camera

Open Camera, Android telefonlar ve tabletler için hafif bir kamera uygulamasıdır. Uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsizdir.

Bu Android Kamera uygulaması farklı odak modları, sahne modları, otomatik sabitleyici, HD video kaydı, kullanışlı uzaktan kumandalar, yapılandırılabilir ses tuşları, fotoğraf ve videoların coğrafi etiketlemesi, harici mikrofon desteği, HDR, dinamik aralık optimizasyonu modu, küçük dosya boyutu vb. gibi özellikleri vardır.

Önerilen İçerik: En İyi 14 GoPro Aksiyon Kamerası Alternatifleri

Open Camera’yı Android için en iyi kamera uygulaması yapan şey, birçok insanın seveceği açık kaynak kodlu olmasıdır.

Ayrıca, arayüz sol veya sağ elini kullanan kullanıcılar için verimli bir şekilde optimize edilebilir. Tüm bu fantastik özelliklerle, Open Camera şüphesiz denemeye değer en kullanışlı Android kamera uygulamalarından biridir. Bu Kamera uygulamasıyla ilgili küçük bir sorun, nesnelere odaklanmadaki ışık verimsizliğidir.

İndir: Ücretsiz

4. Manual Camera Lite

Manual Camera Lite
Manual Camera Lite

Manuel Camera Lite, 2022’de Android için en iyi kamera uygulamalarından biridir. Uygulamanın kullanımı kolaydır, son derece kolay basit bir arayüz barındırır.

Bir fotoğraf kamerasında görmek istediğiniz tüm kamera araçlarına sahiptir. ISO’yu kontrol etmekten pozlama, beyaz dengesi, deklanşör hızı, odak ayarı ve gerçek zamanlı renk filtrelerine kadar. Videoya gelince, 4K olarak kaydetme seçeneğiniz vardır ve ayrıca timelapse veya ağır çekim video oluşturabilirsiniz.

4K kayıt ve 8MP’nin ötesinde çözünürlükte fotoğraf çekmek için kullanıcıların Manuel Camera Lite’ın ücretli sürümünü satın almasını gerekiyor. Ancak ücretsiz sürümü kullanmaya devam edip reklamlardan kaçınmak istiyorsanız, uygulamayı kullanmadan önce internetinizi kapatabilirisiniz.

İndir: Ücretsiz / Ücretli

5. Z Camera

Z Camera
Z Camera

Z Camera, çok sayıda filtre ve düzenleme aracıyla birlikte gelen zarif bir kamera uygulamasıdır. Parmaklarınızla sadece birkaç kaydırma ile kullanımı kolay basit bir arayüze sahiptir.

Herhangi bir fotoğraf veya video çekmeden önce filtre efektlerini önizlemenize olanak sağlar. Uygulamanın diğer önemli özellikleri arasında bir fotoğraf editörü, HDR, güzellik selfie’si, özel galeri, eğim kaydırma modu bulunur

Daha yeni güncellemelerle, kamera uygulaması AR çıkartmaları, swap yüz özellikleri, saç modeli editörü, kas geliştirme, 3D dövme efektleri ve çok daha fazlasını içeriyor. Bu uygulamanın bir dezavantajı, uygulama içi satın alımların yüksek fiyatlı olmasıdır.

İndir: Ücretsiz

6. A Better Camera

A Better Camera
A Better Camera

A Better Camera, yüksek kaliteli fotoğraflar oluşturmak için çok amaçlı başka bir kamera aracıdır. Sunduğu tüm harika avantajlar nedeniyle 2022’de Android için en iyi kamera uygulamaları listemize eklediğimiz başka bir isim. Bu kamera uygulaması HDR, HD panorama, çoklu çekim ve gece kamerası gibi tüm gelişmiş kamera işlevlerini tek bir uygulamaya entegre eder.

Ayrıca, uygulamanın bir dizi fotoğraf çektikten sonra en iyi çekim fotoğrafını otomatik olarak tanımladığı bir ‘En İyi Çekim’ moduna sahiptir. Fotoğraf tutkunlarının tercih edeceği birçok gelişmiş, benzersiz özellik içeriyor.

Android için videolarda da birkaç özellik içeren kullanışlı kamera uygulamalarından biridir. Örneğin, zaman atlamalı, netleme kilidi, beyaz denge kilidi vb. gibi özellikleri vardır. Bu kamera uygulamasının iyi yanı, premium sürümün düşük fiyatlı olmasıdır.

7. Candy Camera

Candy Camera
Candy Camera

Candy Camera, daha iyi selfie’ler çekmeye yardımcı olan en iyi ücretsiz kamera uygulamalarından biridir. Makyaj araçları, yüz zayıflama efektleri, çıkartmalar vb. gibi özellikleri vardır.

Ayrıca sessiz selfie’ler ve anlık görüntüler alabilir ve birden fazla fotoğraftan oluşan bir kolaj yapabilirsiniz. Ciddi bir fotoğrafçı için istenen uygulama değildir. Ancak, bir selfie severi tatmin etmek için yeterli olabilir. Ücretsiz olarak kullanılabilir ama reklamlar içerir.

İndir: Ücretsiz

8. Camera MX

Camera MX
Camera MX

Camera MX, 2022 için fotoğraf çekmek için birçok seçenek sunan tam özellikli bir android kamera uygulamasıdır. Çözünürlük üzerinde tam kontrollü, keskin ve net görseller sağlar. Camera MX ile animasyonlu fotoğraflar ve videolar oluşturabilir ve yaratıcı görüntü düzenleme için tonlarca efekt, filtre, çerçeve ekleyebilirsiniz.

En iyi özellikleri arasında canlı çekimler, GIF, galeri ve fotoğrafı çektikten sonra bile fotoğraf için mükemmel anı seçebileceğiniz ‘Geçmişi Çek’ seçeneği bulunur. Android’inizdeki dahili kamera uygulamasını değiştirmek istiyorsanız, bu en iyi seçim olabilir.

Bu uygulamanın tek dezavantajı, birkaç fotoğraf makinası özelliğinden yoksun olmasıdır. Ne olursa olsun, Android’de bulunan en iyi ücretsiz kamera uygulamalardan biridir.

9. Cymera

Cymera
Cymera

100 milyondan fazla indirme ile Cymera, Google Play Store’daki en iyi Android kamera uygulamalarından biridir. Yedi farklı büyüleyici kamera lensi, bir kamera sabitleyici, bir zamanlayıcı ve herhangi bir resmi sessizce çekmenizi sağlayan sessiz modu ile kullanıcılarını şaşırtıyor.

Android için kamera uygulaması son derece özellikli ve birden fazla filtre, fotoğraf düzenleme araçları, yeniden şekillendirme, akıllı galeri vb. gibi özellikleri vardır. Tıpkı Candy Camera gibi, tüm selfie özellikleriyle birliktedir.

Bu uygulamanın en iyi yanı, vücudunuzu yeniden şekillendirebileceğiniz, kalçanızı kaldırabileceğiniz bir fotoğraf editörü bulundurmasıdır. Yine, profesyonel fotoğrafçılık için arıyorsanız, bu uygulama ihtiyaçlarınıza uymayabilir.

İndir: Ücretsiz

10. Adobe Photoshop Camera

Adobe’nin bu en son kamera uygulaması, çok fazla selfie çekmek isteyen Insta nesli için mükemmeldir. Kamera uygulaması, DSLR benzeri araçlar sağlamak yerine bir ton kamera filtresi ve efektiyle birlikte gelir.

Filtreler resmi çekmeden önce veya çektikten sonra uygulanabilir ve bazıları gerçekten iyidir. Uygulamanın akıllı yapay zekası resimdeki konuyu tanır ve filtreleri süper hassasiyetle uygular.

Parlaklığı, kontrastı, doygunluğu gibi özellikleri düzenlemek için araçlara sahiptir. Keskin gölgeleri ve siyahları akıllıca kaldırabilen sihirli bir değnek aracı vardır.

Bununla birlikte, Android kamera uygulamasında deklanşör hızı, pozlama, odaklanma ve daha fazla raw modu aramayı seven fotoğraf meraklıları için değildir. Ayrıca, uygulama yalnızca birkaç Android cihaz tarafından desteklenir.

İndir: Ücretsiz

11. Camera FV-5

Camera FV-5
Camera FV-5

Camera FV-5, Android için en iyi DSLR kamera uygulamalarından biridir. Neredeyse tüm DSLR manuel fotoğrafçılık kontrollerini Android’e getiriyor. Android uygulaması öncelikle fotoğraf meraklıları ve profesyoneller için tasarlanmıştır. ISO, ışık ölçüm odağı, beyaz dengesi, deklanşör hızı vb. ayarlarda tam kontrol sağlar.

Uygulama son derece özellikli ve kullanımı çok kolay basit bir arayüzle birlikte geliyor. Bu Android kamera uygulamasının en büyük dezavantajlarından biri, ücretsiz sürümün daha düşük kaliteli görüntüler oluşturmasıdır. Ayrıca, geliştiriciler son üç yıldır uygulamayı güncellemedi.

Bununla birlikte, uygulama pozlama basamaklaması, manuel deklanşör hızı ve daha fazlası gibi birçok özelliği bir araya getiriyor.

İndir: ÜcretsizÜcretli

12. Camera ZOOM FX

Camera ZOOM FX
Camera ZOOM FX

Android için en iyi DSLR kamera uygulamalarına geri dönersek, Camera ZOOM FX telefon fotoğrafçılığı için kullanabileceğiniz başka bir zengin özellikli uygulamadır. Bu uygulama ile çok şey elde edilebilirsiniz; aksiyon çekimleri, kararlı çekimler, fotoğraf filtreleri, fotoğraf kompozisyonu ve daha fazlası.

Size tam manuel DSLR kontrolleri, RAW yakalama, ISO, odak mesafesi, deklanşör hızı, çekim modlarını birleştirme gibi ayarlar sunar. Google Play Store, fotoğrafçılar için olmazsa olmaz kamera uygulamalarından biri olarak derecelendirdi.

Uygulamanın sağlam, benzersiz özellikleri arasında hız çekim modu, HDR modu pro, Casus kamera, ses aktivasyonu, canlı efektler bulunur. Diğer birkaç fotoğrafçılık uygulamasında olduğu gibi, yakalama, DSLR benzeri tüm özelliklerin kilidini açmak için ZOOM FX’in premium sürümünü almanız gerekecektir.

İndir: Ücretli

Android cihazınız için en iyi kamera uygulaması hangisidir?

Yani bunlar 2022 için Android’de bulunan en iyi kamera uygulamalarının listesiydi. Görünüşe göre, yukarıda belirtilen her uygulamanın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Yani bence Google Camera uygulaması, herhangi bir varsayılan kamera uygulamasıyla değiştirmek için mükemmel bir seçenek. Bunun nedeni, anlık görüntülere büyük kalite iyileştirmeleri getirmesidir.

Uygulamadaki Piksel Portresi modu, konunuzu gerçekten vurgulamak istediğinizde kullanmak için bir avantajdır. Ayrıca, bir başka özelliği, gece boyunca bile iyi çekimler yapmanızı sağlayan Astrofotografi modudur.

Uygulamanın indirme paketinde birkaç sorun olsa da, uygulamayı yükledikten sonra herhangi bir şikayetiniz olması olası değildir.

Bu arada, hangi uygulama size en uygun? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kamera uygulamaları fark yaratır mı?

Telefonunuzun varsayılan kamerası iyi çekimler sunsa bile, yakalamak istediğiniz resimlere ince ayar yapmanıza izin veren birkaç kamera uygulaması vardır. Her uygulama size benzersiz bir şeyler verdiğinden, bu kamera tercihlerinize uygun olanı kullanmaya bağlıdır.

Android kameramı nasıl daha iyi hale getirebilirim?

Android telefonunuzun kamerasını geliştirmek için, bu makalede listelenen üçüncü taraf kamera uygulamalarından birini kullanabilir ve kamerayı gereksiniminize göre yapılandırmak için uygulama ayarlarını değiştirebilirsiniz.

2022’de Android için en iyi kamera uygulaması hangisidir?

Google Camera (GCam), kameranızın yeteneğini önemli ölçüde büyütebilen bir uygulamadır. Gece modu ve portre modu temel özelliklerinden ikisidir. Çok sayıda filtre veya efekt istemiyorsanız ve daha iyi bir kameraya ihtiyacınız varsa, G​oogle Camera iyi bir tercihtir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın