Turuncu WhatsApp Nedir? Ne İşe Yarar?

Turuncu WhatsApp nedir sorusu son günlerin en çok sorulan sorularından sadece bir tanesi. Birkaç gündür pek çok sosyal medya üyesi Turuncu WhatsApp hakkında paylaşım yapıyor fakat Turuncu WhatsApp nedir sorusuna yanıt vermiyor. Sizler için Turuncu WhatsApp uygulamasını araştırdık. İşte detaylar…

Turuncu WhatsApp ikonu

Son günlerde WhatsApp ile ilgili pek çok paylaşım yapılıyor. Bu paylaşımlardan biri de Turuncu WhatsApp uygulaması. Sosyal medyada pek çok videoda turuncu WhatsApp hakkında konuşma görmüş olabilirsiniz. Bu videolardan birkaçında Turuncu WhatsApp’ın ne olduğundan bahsediliyor. Sizler için bu bilgileri derledik.

Turuncu WhatsApp Nedir?

Turuncu WhatsApp, MAC platformu için geliştirilen bir Beta WhatsApp sürümüdür. Normal WhatsApp ile arasındaki en temel fark turuncu olmasıdır. Amatör geliştiriciler tarafından MacOS platformu için geliştirilmiştir.

Turuncu WhatsApp Nedir?
Turuncu WhatsApp Nedir?

İddialara göre Turuncu WhatsApp, gelişmiş özellikler içeren WhatsApp Plus’ın ta kendisidir. Yani Turuncu WhatsApp olarak bilinen bu WhatsApp sürümü aslında WhatsApp Plus olarak bildiğimiz WhatsApp olabilir. Çünkü bu WhatsApp versiyonları mavi ya da turuncu olabilir. Renk farklılığı sebebiyle mavi WhatsApp ve Turuncu WhatsApp olarak farklı isimler kullanılıyor olabilir.

Turuncu WhatsApp ne işe yarar?

Telefonunuzda bulunan orijinal WhatsApp uygulamasının aksine Turuncu WhatsApp bir dizi ek özellik içerir. WhatsApp Plus olarak ifade edilen bu hileli WhatsApp uygulamalarının içeriği ek özellikler şu şekildedir:

 • Çevrimiçi bilgisi tamamen gizlidir.
 • Mavi tık kapatılabilir
 • İletildi tık işareti kapatılabilir
 • Okundu bilgisi gizlenebilir
 • Turuncu ve Mavi gibi özelleştirilebilir renk seçeneği içerir
 • iOS ve Android için farklı Emoji desteği içerir
 • Silinen mesajları engeller. Herkesten sil olarak silinen mesajlar sizde silinmez
 • WhatsApp durumlarını gizli izleme özelliği
 • Tam boyutlu ve kaliteli resim gönderme imkanı
 • Aynı anda 10 dosya gönderme imkanı
 • Bir numarayı rehbere eklemeden arama ya da mesaj gönderme özelliği
 • Son görülmeyi kapatma, görünmez yapma
 • WhatsApp’a desen kilidi ya da ek parola koyma
 • Farklı yazı tipi stilleri
 • Yazıyor… bilgisini kaldırma, gizleme

Bu ve benzeri özellikler Turuncu WhatsApp olarak ifade edilen WhatsApp Plus’ın en temel özelliklerindir. Turuncu WhatsApp nedir sorusunu soracak kadar çok özellik olduğunu görebiliyoruz.

Turuncu WhatsApp güvenli midir?

Orijinal ve resmi olmayan uygulamalar güvenli değildir. Sadece resmi uygulamalar için güvenli ifadesi kullanılabilir. Üçüncü parti olarak adlandırılan turuncu WhatsApp ve benzeri uygulamalar hiçbir zaman tam olarak güvenli olamaz.

Turuncu WhatsApp güvenli midir?

Bu sebeple bu tarz uygulamaları kullanmak için öncelikle risklerin farkında olmanız gerekir. Eğer risklerin farkında olarak bu uygulamaları kullanırsanız en büyük ve yaygın kaynaklardan dosya indirmeye özen gösterin. Her ne kadar güvenlik riski taşısalar da bu tür uygulamalar alternatif uygulamalardır ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmışlardır.

Turuncu WhatsApp nereden, nasıl indirilir?

WhatsApp Plus olarak mavi ve turuncu versiyonu olan bu WhatsApp sürümünü sitemizden indirebilirsiniz. Sitemizdeki mavi WhatsApp olan WhatsApp Plus uygulamasına tema indirerek Turuncu WhatsApp olarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp Plus Özellikleri: APK indir Yükle

Telefonunuza WhatsApp Plus indirmeden önce bu yazıdaki güvenlik risklerini tekrar okumanızda fayda var. Her ne kadar olabilecek en güvenli kaynaklardan dosya temin ediyor olsak da bu dosyaları profesyonel olarak analiz edecek ve güvenli olarak sunabilecek yetkinliğimiz bulunmuyor. İlgili dosyaları indirmek ve kullanmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu yüzden Google Play Store dışından indirdiğiniz APK dosyalarının güvenliği konusunda temkinli olmanız şart.

Turuncu WhatsApp Sonuç

Bu içerikte sizlere Turuncu WhatsApp uygulaması ile ilgili bilgiler verilmiştir. Konu hakkındaki görüşleriniz için aşağıdan yorum yapabilirsiniz. Turuncu WhatsApp nedir sorusunun farklı yanıtları için sitemizi takipte kalın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın