WhatsApp Çıkartma Oluşturucu Site ve Uygulamalar

Gün içinde pek çok WhatsApp mesajı gönderiyoruz. Bu mesajlardan bazıları çıkartmalar içeriyor. WhatsApp çıkartma oluşturucu araçları ile oluşturulan bu çıkartmaları kullanmak oldukça keyifli. Bu içerikte sizlere WhatsApp çıkartma oluşturucu siteler ve uygulamalar hakkında bilgi vereceğiz. Elbette WhatsApp çıkartma nasıl yapılır sorusuna da bir başlık altında yanıt vereceğiz.

Arkadaşlarınızla WhatsApp üzerinden mesajlaşırken size mutlaka çıkartma gönderdiklerine tanık olmuşsunuzdur. Eğer çıkarmanın ne olduğunu bilmiyorsanız aşağıdaki resme bakarak örnek birkaç çıkartmayı inceleyebilirsiniz.

WhatsApp Çıkartma Oluşturucu Site ve Uygulamalar

Konuşmanın içerisine ayrı hava katan ve kullanması oldukça keyifli olan bu çıkartmaları yapmak için belli başlı araçlar vardır. Bu içerikte ise tam olarak WhatsApp çıkartma oluşturucu araçlarından bahsedeceğiz.

WhatsApp Çıkartma Oluşturucu Nedir?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp içerisinde bulunan çıkartmaları oluşturan araçlara WhatsApp çıkartma oluşturucu denir. Herhangi bir resmin WhatsApp çıkartmaya dönüştürülmesini sağlarlar. WhatsApp çıkartma oluşturucu araçları site ve uygulama formatındadır.

Eğer WhatsApp çıkartma oluşturucu ile çıkartmaların nasıl yapıldığını öğrenirseniz kendi çıkartmalarınızı yapabilirsiniz. Çıkartmalar genellikle kişiden kişiye yayılabilir ve bir çıkartmayı favorinize ekleyebilirsiniz. Birinin yaptığı çıkartma başkası tarafından da kullanılabilir.

WhatsApp Çıkartma Oluşturucu Siteler

WhatsApp’ta çıkartma yapmak için resimlerin zeminini kaldırmanız gerekebilir. En azından, zemini kaldırılmış resimler sticker olmak için daha uygun görünür. WhatsApp çıkartma oluşturucu siteler yerine arkaplan kaldırıcı siteler üzerinden resimlerin zeminini kaldırarak kendi WhatsApp stickerınızı oluşturabilirsiniz.

Adobe Express

Ücretsiz olarak resimlerin arkaplanını kaldırabileceğiniz Adobe Express sitesine giderek bir görselin zeminini kaldırın ve ilgili görseli sticker olarak kullanın.

RemoveBG

En çok kullanılan arkaplan silici olan RemoveBG ile resimlerin arkaplanını kaldırabilir, yani temizleyebilirsiniz. Zeminsiz olarak kaydedeceğiniz bu resmi WhatsApp sticker olarak gönderebilirsiniz.

Siteden indirdiğiniz görsel ile nasıl çıkartma oluşturursunuz?

Bu sorunun cevabı çok basittir. İndirdiğiniz resmi WhatsApp uygulaması Sticker oluşturucusuna yüklediğinizde çıkartmanız oluşturulmuş olacaktır.

WhatsApp Çıkartma Oluşturucu
WhatsApp Çıkartma Oluşturucu

Yukarıdaki resimde kırmızı ok ile işaretlenen ikona WhatsApp’ın masaüstü uygulamasından tıklıyoruz.

Örnek olarak RemoveBG sitesine yukarıdaki kedi resmini yüklüyoruz ve zemini kaldırıyoruz. Daha sonra bu resmi indiriyoruz.

WhatsApp Çıkartma Oluşturucu

Önceki ve yeni yapmış olduğumuz Sticker resimde görülmektedir. Site üzerinden WhatsApp sticker oluşturma bu kadar kolaydır. Eğer mobil kullanıcı iseniz WhatsApp çıkartma oluşturucu uygulamaları denemeniz gerekiyor.

WhatsApp Çıkartma Oluşturucu Uygulamalar

Herhangi bir resmin çıkartmasını oluşturmak istiyorsanız WhatsApp çıkartma oluşturucu uygulamaları kullanmanız gerekir. En bilindik ve en çok kullanılan WhatsApp çıkartma oluşturucu uygulaması Sticker Maker for WhatsApp uygulamasıdır.

WhatsApp Çıkartma Oluşturucu Uygulamalar

Android ve iOS için çalışan WhatsApp çıkartma oluşturucu uygulamasını bu tablodan indirebilirsiniz:

Sticker makerGoogle Play Store
Sticker Maker StudioApp Store

WhatsApp Çıkartma Oluşturma nasıl yapılır?

Sıra geldi WhatsApp çıkartma oluşturma işleminin telefonda nasıl yapıldığını görmeye. Eğer iOS 16 ve üzeri sürüme sahip bir iPhone kullanıyorsanız bu videodaki yöntemi kullanarak WhatsApp çıkartma oluşturabilir ve gönderebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki tabloda indirme bağlantısı bulunan Sticker Maker Studio uygulamasını kullanarak kendi çıkartmalarınızı hızlı ve kolay şekilde oluşturabilirsiniz.

Eğer Android kullanıcısı iseniz yine Sticker Maker adlı uygulamayı kullanarak hızlı ve kolay şekilde çıkartmalarınızı oluşturabilirsiniz.

Turuncu WhatsApp Nedir? Ne İşe Yarar?

İlgili İçerik

Kendi Stickerınızı (Çıkartmanızı) Tasarlayın

Photoshop gibi grafik arayüz programlarını kullanarak kendinize özel sticker tasarımları yapabilirsiniz. Eğer grafik tasarım konusunda bilginiz varsa sticker olabilecek tasarımlar yapıp zeminini kaldırabilir ve kendinize özel çıkartma tasarlayabilirsiniz. Bu tasarımları da kolayca WhatsApp’a yükleyerek çıkartma formatında istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın