Başlangıç Genel TL İşareti Nasıl Yapılır? ( ₺ ) Klavye Kısayolu

TL İşareti Nasıl Yapılır? ( ₺ ) Klavye Kısayolu

0

Klavyede döviz işaretlerini yapmak özellikle borsa uygulamalarını takip eden kişiler için önemli olabiliyor. Bazı durumlarda para birimlerini ifade etmek için ve doğru bir fiyat sunumu yapmak için para birimi ikonunu kullanmak gerekiyor. Bu ikonlardan ve işaretlerden biri de  TL işareti. Bu içerikte sizlere TL işareti nasıl yapılır göstereceğiz. ₺

TL işareti nasıl yapılır
TL işareti nasıl yapılır

TL İşaretinin Anlamı ve Yorumu

Türk Lirası işareti belirlenirken “güven” ve “istikrar içinde yükselen değer” ifadelerinin etkisi büyük olmuş. Türk ifadesinin ve lira ifadesinin de bu işaret içerisindeki etkisini görmek mümkün. Türk Lirası 1 Mart 2021 itibarıyla kabul edildi ve o tarihten itibaren Türkiye’de ve borsada resmi olarak kullanılmakta.

Türk Lirası işaretinin yapılışı kullandığınız cihaza göre değişkenlik gösteriyor. Türk lirasını yapmanın birkaç yolu var. Bu yolları şimdi incelemeye başlayalım…

TL İşareti
TL İşareti

Bilgisayar Klavyesinde TL İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesinde Türk Lirası yapmak son derece kolay olsa da pek çok kişi sık sık kullanmama sebebi ile bu bilgiye sahip olmayabilir. Klavyede Türk Lirası yapmak için ALT GR + T tuşuna basmak yeterlidir. ₺ Bu kısayolu yaptığınızda klavyenizle Türk Lirası işareti yapmış olacaksınız.

Türk Lirası TL İşareti
Türk Lirası TL İşareti

Telefonda TL İşareti Nasıl Yapılır?

Telefonda Türk Lirası yapmak için öncelikle bir metin yazma alanına girmek gerekiyor. Yazı yazmak için açılan klavyenin genelde sol alt köşesinde özel işaretleri yazabilmek için bir tuş bulunur. Bu tuş yardımı ile özel karakterlerin bulunduğu klavyeyi açmamız gerekiyor. Bu arayüzü açtığımızda ise pek çok işaret ve simge görüyoruz. Bu işaretlerden birisi de Türk Lirası simgesi. Aradığımız simgeyi bulduktan sonra bu simgeyi istediğimiz alanda kullanabiliriz.

Türk Lirası İşareti Kopyala

Türk Lirası simgesini kopyalamak için bilgisayarınızda ya da telefonunuzda herhangi bir kopyalanabilir alanda Türk Lirası simgesi yer almalı. Sizler için Türk Lirası işaretinin bir kopyasını aşağıya bırakıyoruz. Bu simge kopyası sayesinde Türk Lirasını kopyalayabilir ve istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bu sayede hızlı ve kesin olarak Türk Lirası nasıl yapılır sorunuza yanıt ve çözüm bulmuş olursunuz.

Türk Lirası >>>  ₺  <<< Türk Lirası

TL işaretinin yanı sıra metin yazarken sıkça kullandığımız noktalama işaretlerinin nasıl yapıldığını da bilmek isteyebilirsiniz. Bunun için sitemizde pek çok içerik bulunuyor. Bu içeriklerden bazılarına hemen buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer noktalama işaretlerini de sitemiz üzerinden inceleyip nasıl yapıldıklarını en doğru şekilde öğrenebilirsiniz. Noktalama işaretleri dışında yine özel işaretlerin nasıl yapıldığını da webdeyazilim.com üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Diğer İşaretler: 

 

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!