Haber, Sosyal Medya

Telegram iOS için Emoji Tepkileri Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp’a alternatif olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. iOS platformuna özel mesajlara emoji ile tepki verme özelliği nedir? Ne zaman kullanıma sunulacak? İşte detaylar..

Telegram Emojilerle Tepki Verme Özelliğini Sunmaya Hazırlanıyor

Telegram, yakın zamanda iOS kullanıcıları için Canlı Metin desteği ve medya altyazıları biçimlendirme gibi yeni özellikleri duyurdu. Geçtiğimiz yıl WhatsApp’ın gizlilik şartlarından dolayı yüz binlerce kişi mesaj uygulaması olarak Telegram’a geçti. Popüler mesajlaşma platformu, şimdi rakiplerinin sunduğu bir özelliği kullanıma sunmak için hazırlanıyor.

Telegram’daki kullanıcılar, kısa süre sonra mesajlara yanıt olarak duygularını ifade etmek amacıyla emojiler kullanabilecek. Telegram mesaj tepki özelliği şu an için yalnızca iOS için geliştiriliyor. iPhone sahiplerine özel bir seçenek olarak yakında uygulamada karşımıza çıkacak.

İlgili İçerik: WhatsApp, Android ve iOS için Animasyonlu Kalp Emojileri Üzerinde Çalışıyor

Uygulamanın iOS beta sürümündeki kullanıcılar, gruplar ve kanallarda gönderilen bir mesaja farklı emojilerle yanıt verebilecek. Kullanıcılar sohbette tepkilerini paylaşmak için 11 farklı emoji arasından seçim yapabilir. Bu emojiler, başparmak yukarı, başparmak aşağı, kalp ve daha fazlasını içerecek. Instagram ve iMessage özelliğine benzer şekilde, Telegram’da bir emoji seçildiğinde kullanıcılar dinamik animasyonları da görebilecek.

Telegram’ın iOS cihazlar için getireceği 11 yeni emoji seçeneği şunlar olacak:

Başparmak yukarıya, başparmak aşağı, kırmızı kalp, ateş, parti kutlaması, midesi bulanan yüz, sevinç gözyaşları yüzü, yüksek sesle ağlayan yüz, çığlık atan yüz ve yıldız çarpmış yüz. Bu mesaj tepkileri emojileri tıpkı iMessage, Instagram ve Twitter‘daki gibi görünecek.

Seçilen emoji tepkileri küçük hareketli animasyonlar olarak görülebilir. Grup sohbetlerinde veya Telegram kanallarında, kullanıcılar bir mesaja tıklayarak insanların her mesaja ne tepki verdiğini öğrenebilirler. Yöneticiler gruplar halinde emoji özelliğini devre dışı bırakabilir. Ayrıca sınırlı sayıda reaksiyon emojisi seçimine izin verebilirler.

Telegram mesaj tepkileri özelliği ilk etapta iOS için kullanıma sunulacak, ancak sonrasında Android’e de bu özelliğin getirilmesi bekleniyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.