Haber, WhatsApp

WhatsApp, Android ve iOS için Animasyonlu Kalp Emojileri Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, yeni hareketli kalp emojileri üzerinde çalışıyor. Şu anda test aşamasında olan bu özellik yakında tüm Android ve iOS cihazlara ulaşacak. İşte popüler anlık mesajlaşma uygulamasından sevindiren gelişme…

İçerik Haritası

WhatsApp, Yeni Animasyonlu Emojiler Sunacak…

Kalp atışını andıran yeni animasyonlu ve renkli kalp emojileri çok yakında WhatsApp’a eklenecek. Android ve iOS için geçerli bu emojiler, mesaj tepkileri özelliğiyle bağlantılı olabilir. Bu özellik, kararlı bir güncelleme ile WhatsApp Web/Masaüstü’ne zaten eklenmişti. Şimdi de telefon uygulamasına geliyor…

WhatsApp izleyici raporuna göre, geliştiriciler uygulamadaki tüm kalp emojilerine animasyon getirmek için çalışıyor. Şu anda tüm cihazlarda Kırmızı Kalp emojisinin kalp atışı animasyonu kullanımda. Gelecekte hareketli kalp emojileri daha fazla renk seçeneği sunacak. Sarı, yeşil, mavi ve mor bunlardan bazıları.

Yeni emojiler geliştirilme aşamasında, ancak kısa süre sonra beta kullanıcılarına ulaşacak. Son güncellemeyle birlikte telefon uygulamasında da kullanıma sunulacak. Bu özellik, daha önce tespit edilen mesaj tepkileri özelliğinin bir parçası olabilir.

WhatsApp’ın, kullanıcıların bir sohbette belirli bir mesaja belirli emojilerle tepki vermesine izin vereceği biliniyor. Mesaj tepkilerinde animasyonlu ve renkli kalp emojileri mutlaka yer alacaktır. Ayrıca mesajlara tepki verme özelliği, hem bireysel sohbetlerde hem de grup sohbetlerinde geçerli olacak.

İlgili İçerik: WhatsApp Yeni Kamera Arayüzünü Test Ediyor! Gruplara Yeni Bir Özellik Gelecek!

Uçtan uca şifreleme ile ilgili yeni gelişme…

WhatsApp, kullanıcıları uçtan uca şifreleme hakkında bilgilendirmek için Çağrı ve Durum sekmelerine iki yeni gösterge ekleyecek. iOS sürümünde fark edilen bu göstergeler yakında geniş bir kitleye ulaşır. Bu özelliğin amacı, kullanıcılara mesajların yanı sıra kişisel aramalarının ve durumlarının da uçtan uca şifreleme ile korunduğunu bildirmektir.

WhatsApp’ın son özelliklerinden memnun musunuz? Mesajlara animasyonlu kalp emojileri ile tepki verme veya sadece bu emojileri mesajlarda kullanma durumuna nasıl bakıyorsunuz? Renkli kalp atışı emojilerini mesajlaşmalarınızda kullanmayı düşünüyor musunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.