Haber, Sosyal Medya

Telegram Güncellendi: Yeni Güvenlik Özellikleri Geldi

WhatsApp’ın en büyük rakibi Telegram, yeni bir güncelleme aldı. Uygulamada kullanıcıların güvenliği artık daha fazla önemsenecek. İşte, Telegram güncellemesi ile getirilen yeni özellikler…

Telegram Güncellemesi Hangi Özellikleri Sundu?

Telegram, popüler mesajlaşma hizmetinde, gruplardaki ve kanallardaki içeriği korumak için gizlilik iyileştirmeleri ve yeni özellikler getiren güncellemeleri duyurdu. Uygulama artık, kullanıcıların belirli tarihlerdeki mesajları silmelerine, bağlı cihazlarını yönetmelerine ve telefon görüşmeleri yoluyla giriş yapmalarına izin verecek.

Telegram güncellemesi grup ve kanal sahipleri artık üyelerin grup dışında içerik kaydetmesini veya paylaşmasını engelleyebilecek. Telegram, en son güncellemenin bir parçası olarak Canlı Metin desteği ve medya altyazıları biçimlendirme gibi iOS için geçerli özellikleri de tanıttı.

Telegram kullanıcısı uygulamada belirli tarihlerdeki mesajları silebilecek. Herhangi bir kullanıcıyla olan sohbetlerini tarihe göre görebilecek, bunun için yeni bir konuşma takvimi arayüzü geldi, ardından bu sohbetleri tek bir dokunuşla silebilecek. Telegram ayrıca gruplar için, mesajların veya resimlerin bir grup veya kanal dışında iletilmesini veya paylaşılmasını engellemeye çalışan ve ekran görüntülerini Android cihazlarda engelleyen yeni bir ayar getirdi.

İlgili İçerik: WhatsApp Kaybolan Mesajların Süresini Belirlemeyi Kullanıcıya Bırakıyor

Güvenli oturum açma özelliğinde, kullanıcılar bir arama alacak ve numaralarının son 5 hanesini girerek güvenli bir şekilde hesaplarına giriş yapacak. Oturum açmış kullanıcı, farklı bir cihaz ya da tarayıcıdan oturum açmak istediğinde, QR kodlu adımı izleyerek bu cihazları yönetebilecek.

Gruplar halinde paylaşım yapmak isteyen kanal sahipleri artık kişisel hesaplarını kullanmak yerine anonim olarak paylaşımda bulunabiliyor. En son Telegram 8.3 güncellemesiyle, sekiz sohbet teması seçeneği de Eylül ayında gelmişti.

Telegram, en son güncellemenin bir parçası olarak iPhone kullanıcıları için iki yeni özelliği de duyurdu. iOS 13 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone telefonlarına sahip kullanıcılar, Canlı Metin işlevine kavuşuyor. iPhone sahipleri, sohbetlerdeki fotoğraflar için Metin Tanıma – Canlı Metin özelliğine erişerek, belirli dillerdeki metinleri kopyalayıp yapıştırabilecekler.

iOS 15 ile uyumlu olacak şekilde tasarlanan güncellenmiş iletişim bilgileri arayüzüne ek olarak, iPhone kullanıcıları artık medya başlıklarındaki metni biçimlendirebilecekler.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.