TEKNOFEST 2023 Başvuruları Başladı

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak lanse edilen TEKNOFEST 2022 yakında başlıyor. Katılımcılar için başvuru işlemleri start verdi. İşte, tüm detaylar…

TEKNOFEST 2022 HAKKINDA

39 ana yarışmanın yapılacağı etkinlik bu sene 97 farklı kategoride düzenleniyor. TEKNOFEST’e başvurmak ve yarışmalara katılmak isteyenler online olarak “www.teknofest.org” adresi üzerinden 28 Şubat‘a kadar başvuru yapabilecek.

Bu sene festivalin 5.si düzenlenecek. Teknofest 2022 bu yıl Karadeniz’de düzenlenecek. Yüz binlerce gencin başvurduğu, fakat kontenjanla sınırlı bir katılımın olduğu, Türkiye’nin en büyük nakit para ödüllü Teknoloji Yarışmaları’na geri sayım başladı.

Türkiye’nin her yanından festivale katılım sağlanabiliyor. Kendisine bilim ve teknolojiyi kılavuz edinmiş, yeni teknolojileri üreten kişileri buluşturan TEKNOFEST, her yıl daha da büyümeye devam ediyor.

2021 yılında Türkiye’nin tüm şehirlerinden ve 111 farklı ülkeden 44.912 takım ve 200 bini aşkın gencin başvuruda bulunduğu teknoloji festivalinde; 13 bin finalist seçilmiş ve yarışmalarda 12 milyon TL’lik malzeme desteğinin dışında toplamda 5 milyon TL ödül verilmişti.

İlgili İçerik: Teknolojinin Yararları: Teknolojinin Ne Gibi Faydaları Vardır?

Tarımdan su altı sistemlerine, roketten otonom sistemlere ve insansız hava araçlarından yapay zekaya teknolojinin tüm kollarında yarışmalara şahit oluyoruz. 2022 TEKNOFEST’te geçen yıldan farklı olarak ilk defa Dikey İnişli Roket Yarışması, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmaları, Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması ve Hyperloop Geliştirme Yarışması düzenleniyor.

Yarışmalarda, katılımcıların milli teknolojiler üretme ve geliştirmeye yönelik hedef ve becerilerinin artırılması amaçlanıyor. Dereceye giren takımlar ise 6 milyon TL’nin üzerinde ödül verileceği açıklandı.

TEKNOFEST 2022, Milli Mücadele’nin Başladığı Samsun’da Düzenlenecek

Katılımcılar, Türkiye’nin en saygın teknoloji firmalarına düzenlenen gezilere katılma ve uzmanlarla tanışarak “network” kazanma fırsatını elde edecek. Türkiye’nin en iyi teknoloji kurumlarında staj yapma fırsatı da sunan TEKNOFEST, her bakımdan ülkenin en iyi organizasyonlarından biri.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu sene 30 Ağustos ile 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek. Bu yılki Teknoloji Yarışmaları’na “https://teknofest.org/tr/competitions/” adresinden başvurulabiliyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın