Kulak içi BlueTooth Kulaklık Önerileri

Bluetooth, kablosuz haberleşmeyi sağlamak için geliştirilmiş  kablosuz bir teknoloji. Bu teknolojiyi kullanan kulak içi bluetooth kulaklık önerilerimizi bu yazıda sizlere sunuyor olacağız…

Kulak içi BlueTooth Kulaklık Önerileri
Kulak içi BlueTooth Kulaklık Önerileri

Bluetooth teknolojisinin yaygın olarak kullanıldığı bir diğer alan ise kulak içi Bluetooth kulaklıklardır. Bluetooth kulaklıklar kablo sorununu ortadan kaldırıp hayatımızı belli ölçüde kolaylaştırmaktadır. Hemen her yerde müzik dinlemek isteyenler ve sınırlı taşıma alanına sahip insanlar için kulak içi Bluetooth kulaklıklar çok fazla tercih edilmektedir.

Kablo derdine son veren kulak içi Bluetooth kulaklıklar iyi bir ses izolasyonu sağladığından ötürü  gürültülü ortamlarda müziğin ve gürültünün birbirine karışmasını engeller. Kulak içi bluetooth kulaklık alırken aktif gürültü engelleme özelliğinin olmasına özen gösterilmelidir. Dışarıdaki gürültüyü bastırmak için müziğin sesini açmak kulak sağlığınıza zarar verebilir. Aktif gürültü engelleme özelliği, ses seviyesi düşük olsa bile sesi net ve anlaşılabilir duymanızı sağlar. 

Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Hepimiz bütçemize uygun iyi ve kaliteli ürün almak isteriz. Seçimimizi doğru yapmak için bir takım özelliklere dikkat etmeliyiz. Kulak içi Bluetooth kulaklık seçerken dikkate almamız gereken özellikler şunlardır:

Ses kalitesinin iyi olması, dışarıdan gelen gürültüleri engelleme kapasitesinin yüksek olması, görüşme kalitesi (opsiyonel), eşleştirme seçenekleri (duruma göre birden çok aygıtı hafızada tutabilme), pil ömrü ve bluetooth standardı – kalitesi gibi belli başlı kriterleri dikkate aldığımızda doğru bir kulak içi Bluetooth kulaklık tercih etmiş oluruz.

Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Önerileri;

Kulak içi Bluetooth Kulaklıkların kullanım alanı oldukça geniş aralıktadır. Kulak içi Bluetooth  kulaklıklar birçok avantajı beraberinde getirmektedir. 

Fiyatı yüksekten aza doğru tercih edilen popüler bluetooth kulaklıklar şu şekilde sıralanmaktadır:

Apple Airpods 2.Nesil MV7N2TU-A Kulak içi Bluetooth Kulaklık

Apple Airpods 2.Nesil MV7N2TU-A
Apple Airpods 2.Nesil MV7N2TU-A

Apple’ın üretmiş olduğu AirPods (2. nesil) oldukça ilgi gören kulak içi bluetooth kulaklıklar arasında yer alıyor. iPhone ekosisteminin bir parçası olarak oldukça fazla kullanıcısı bulunan bu modelin ses kalitesi, görüşme kalitesi ve cihazlara olan uyumluluğu son derece yeterli.

Apple Airpods Pro MWP22TU/A Kulak içi Bluetooth Kulaklık

Apple Airpods Pro MWP22TU/A
Apple Airpods Pro MWP22TU/A

Yine Apple’ın üretmiş olduğu AirPods Pro kulak içi bluetooth kulaklık modeli en çok satan kulaklık modelleri arasında. Apple, sahip olduğu ekosistemde kulaklık olarak AirPods serisine oldukça fazla yatırım yapıyor. Bunun meyvelerini topladığını ise piyasadaki satış oranlarına bakınca anlıyoruz. Hemen her telefon ve aygıt ile eşleşebilen AirPods Pro, kolay taşınabilir, görüşme kalitesi iyi, şarj süresi de fena sayılmayacak bir kulak içi bluetooth kulaklık.

Xiaomi Redmi Airdots Kulak içi Bluetooth Kulaklık

Xiaomi Redmi Airdots Kulak içi Bluetooth Kulaklık
Xiaomi Redmi Airdots Kulak içi Bluetooth Kulaklık

Uygun fiyatlı kulak içi bluetooth kulaklık arayanlar için biçilmiş kaftan olan Xiaomi Redmi Airdots, oldukça fazla sayıda satılmış giriş seviyesi bir kulaklık. Özellikle fiyatı ile kendine oldukça büyük bir pazar bulan ürün, ülkemizde de alım gücüne oranla oldukça fazla tercih ediliyor. Pil süresi ve taşınabilirlik bakımından tercih sebebi olan ürünün en büyük tercih sebebi fiyatı.

JBL Tune 220 TWS Kulak içi Bluetooth Kulaklık

JBL Tune 220 TWS Kulak içi Bluetooth Kulaklık
JBL Tune 220 TWS Kulak içi Bluetooth Kulaklık

200-300 TL bandında (yazı tarihi ile) kulak içi kablosuz kulaklık arayanların ilk tercihlerinden biri olan JBL Tune 22TWS, tam kablosuz kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. 4 Farklı renk seçeneği bulunan bu kulaklığın iddiası ortalama bir ses deneyimi değil, çarpıcı bir ses deneyimi sunuyor olması.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones Kulak içi Bluetooth Kulaklık

Xiaomi Mi True Wirelless Earphones 2 

Yazı tarihi ile 150-200 TL bandında kablosuz kulak içi kulaklık arayan kullanıcıların tercihlerinden biri de Xiaomi Mi True Wireless Earphones. Özellikle uygun fiyatlı ürünler konusunda başarı gösteren Xiaomi markası, bu kulaklık ile Airpods kulaklıkların tasarımına yakın bir tasarım sunuyor. Daha ince yapıya sahip olan bu kulaklığı taşıması da oldukça kolay. Genel değerlendirmesi 5 üzerinden +4,2 olan bu ürünü incelemek isteyebilirsiniz.

Kablosuz Kulak içi Kulaklık için Bonus Öneriler;

Akıllı telefon teknolojilerinin gelişmesi, telefonlar için çevre birimlerinin gelişmesine öncülük etmiştir. Bu bağlamda gelişen teknolojilerden biri de kablosuz kulak içi bluetooth kulaklık ürünleri olmuştur. Türkiye pazaryeri siteleri üzerinde en çok satışı olan kulaklıklardan sizin için bir liste oluşturduk:

TWS I12 Kulak içi Kablosuz Kulaklık

TWS I12 Kulak içi Kablosuz Kulaklık
TWS I12 Kulak içi Kablosuz Kulaklık

TWS I12 modeli yüzbinlerce satmış bir model. Fiyatı yazı tarihi ile +60 TL bandında. Aslında bu fiyata alınabilecek en iyi kablosuz kulaklıklardan biri. Fakat fiyatının ürünü olduğunu hatırlatmakta fayda var. 60 TL’ye satın alınan bir kulaklıktan harikalar beklemeyin. Diğer yandan beklentinizi de düşürmeyin. Tam olarak paranızın karşılığını verecek bir üründür.  Ürün fiyat performans ürünüdür.

Vidar Ae6s Bluetooth 5.0 Kablosuz Kulak içi Kulaklık

Vidar Ae6s
Vidar Ae6s

Xiaomi Redmi Airdots modellerine oldukça benzeyen Vidar Ae6s, fiyat konusunda rakibinden daha uygun. Yazı tarihi ile ortalama +75 TL olan ilgili ürünün yorumları genel olarak iyi. Uzun süreli kullanımlar sonucu yapılan yorumlarda bağlantı sorunları yaşadığı bilgisi yer alıyor.

Xiaomi Mi True Wirelless Earphones 2 

Xiaomi Mi True Wirelless Earphones 2 
Xiaomi Mi True Wirelless Earphones 2

Birinci serisinden çok daha estetik ve kullanışlı olan bu model Türkiye’de en çok satılan kablosuz kulak içi kulaklıklardan biri. Xiaomi güvencesi ile karşımıza çıkan bu modelde görüşme kalitesi oldukça ön planda tutulmuş. Ayrıca ilgili modelde herhangi bir bağlantı problemi yaşanmamış. Yorumlar her ne kadar bizleri yönlendirse de bazen yorumu yapan kişilerin bilgi düzeylerine ve teknolojilerine de odaklanmak gerekiyor. Cihaz yazı tarihi ile ortalama +200 TL bandında.

Bu ürünler giriş seviyesi ve uygun fiyatlı kablosuz kulaklıklar olarak karşımıza çıkıyor. Çok daha iyi fiyatlara çok daha kaliteli kulaklık alabilirsiniz. Bunun için Apple, Bose, Sennheiser, Bang & Olufsen gibi markaların ürünlerini tercih etmeniz gerekir. Bütçenize en uygun olan modelleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Bu markaların hemen her serisi sektöre öncülük eden serilerdir. Kulaklığın kullanım amacını belirledikten sonra daha kolay model kararı yapabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın