Başlangıç Teknoloji Spam Mail Engelleme Nasıl Yapılır?

Spam Mail Engelleme Nasıl Yapılır?

0
Spam Mail Engelleme Nasıl Yapılır?
Spam Mail Engelleme Nasıl Yapılır?

Spam mail engelleme nasıl yapılır? Günümüzde elektronik posta kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri konuların başında sürekli olarak gelen ve rahatsızlık veren spam mailler sorunu geliyor.

Spam Mail Engelleme Nasıl Yapılır?

Spam mailler çeşitli firma ya da şahıslar tarafından yollanan ve çoğu zaman reklam amaçlı yollanan otomatik mailler olarak tanımlanıyor. Birçok elektronik posta kullanıcını bu maillerin sürekli olarak gelmesinden ve zamanlarını meşgül etmesinden şikayet ediyor. Hatta bu spam mailler gerektiği şekilde engellenmez ise posta kutusunda her çok büyük bir yer kaplıyor hem de diğer önemli maillerin görülmesini engelleyebiliyor.

Bu sebeple spam mail nedir nasıl engellenir konusu elektronik posta kullanıcılarının en çok araştırdıkları konuların başında geliyor. Belirli bir konuda ya da reklam amacıyla yollanan bu istenmeyen mailleri karşısında ise e-posta kullanıcıları tamamen çaresiz değildir. Çünkü çeşitli yöntemlerle bu postaları engellemek hatta istenmeye postaların yönlendirildiği bir alana bu spam maillerin gelmesi sağlamak mümkündür.

Ayrıca: Kendi mail adresinizde mail alıyorsanız tehlikede olabilirsiniz. Detaylar için Kendi mailimden mail geldi yazımızı ziyaret ediniz.

Spam Mail Engelleme Yöntemleri

Spam mailleri engellemek için çok çeşitli yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak spam mailleri tamamen ya da kısmen engelleyebilirsiniz. En çok tercih edilen spam mail engelleme yöntemleri arasında;

  • Bilgisayar, cep telefonu ve mobil cihazlarda antivirüs programı kullanılması ve bu programlarda bulunan spam mail engelleme özelliğinin aktif hale getirilmesi,
  • Kişilerin maillerini gerekmedikçe şirket ve toplulukların sayfalarına eklememesi ve buralarda e-mail bilgisi talep edildiğinde verilmemesi,
  • Satın alınan kurumsal mail ya da hosting paketlerinde anti-spam özelliğinin olması,
  • Spam olarak gelen istenmeyen mailler geldiğinde mailin üzerine tıklanarak mesajın geldiği adresi spam listesine eklemek gerekiyor. Böylece o adresten gelen mailler direkt olarak sizin gelen kutusuna düşmek yerine spam klasörüne geliyor. Spam klasörüne gelen mailler ise siz o klasöre bakmadıkça bildirim olarak sizi rahatsız etmiyor. Böyle bir durumda spam mail klasörünün belirli aralıklarla boşaltılması gerekiyor.
  • Günümüzde bazı e-posta sağlayıcıları spam postaları daha siz bu klasöre eklemden tespit edebiliyor. Bu yöntemleri kullanarak spam maillerden yüzde 99 oranında kurtulabilirsiniz.

Spam maillerin bazıları ise dolandırıcılık amacıyla yollanabiliyor. Bu sebeple bu maillerle yollanan bağlantılara kesinlikle tıklanmaması hatta mailin hiç açılmaması gerekiyor.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version