En İyi Antivirüs Programları Nelerdir?
Güvenlik

En İyi Antivirüs Programları Nelerdir?

En iyi antivirüs programları nelerdir? Kullanıcıların karşılaştığı sıkıntılardan bir tanesi elbette virüslerdir. Teknolojik aletlerin hastalığı olan virüsler durdurulmazsa büyük problemler çıkartabiliyorlar. En iyi antivirüs programları sayesinde elbette bu problemi kökünden halledebilmek mümkündür.

En İyi Antivirüs Programları Nelerdir?

Telefon, bilgisayar veya tablet gibi elektronik aletlere yüklenen kaliteli programlar, her zaman koruma sağlayarak virüs tehdidini ortadan kaldırıyor. Peki, bu programlar hangileridir? Özellikleri nelerdir? Birlikte detaylı olarak incelemesini gerçekleştirelim.

En İyi Antivirüs Programları Listesi

En iyi antivirüs programları üzerinden elektronik aletlerini koruma altına almak isteyenler, sunacağım liste sayesinde virüslerden uzak durabilirler. Pek çok özelliği bulunan bu programlar sadece koruma değil, farklı hizmetleri de kullanıcılara sunuyorlar. Şimdi programlara bir göz atalım.

1. Bitdefender Antivirus

Bitdefender temel kullanım özellikleri sunmasının yanı sıra kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Çok büyük bir geniş tarama özelliği bulunmasa bile kötü amaçlı yazılımları engelleme görevini iyi kalitede gerçekleştiriyor. En önemli nokta ise düşük seviye sistemli cihazlarda rahatlıkla çalışmasıdır.

2. Avira Free Antivirus

Programın ön safhaya çıkan özelliği, kullanıcılara sunulan kişiselleştirme hizmetidir. Ayrıca düşük boyutlu olarak görünse bile yaptığı koruma işlemi oldukça güçlü. Kasmayan antivürüs programı olarak orta seviyeli sistemlerde çok başarılı çalışabilen bu program, bünyesinde onlarca ekstra özellik bulunduruyor. Ancak bazıları ücretli şekilde sunuluyor. Avira Free Antivirus programını anlattığımız içeriğimize de bakmanızı öneririz.

3. Malwarebytes Anti-Malware

Program tam şekilde antivirüs programı olarak kullanılmasa bile, temel seviyede görevini geçekleştiren antivirüs programları gibi virüsleri ortadan kaldırmakta gayet başarılı. Cihaza daha önceden yüklenmiş olan antivirüs programına hiçbir müdahalede bulunmadan yardımcı olarak çalışmasını gerçekleştiriyor ve koruma gücüne ekstra güç katıyor.

İstenmeyen reklam yazılımlarını kaldırmasının yanı sıra tamamlayıcı koruma sunan bu program mevcut olan korumaya ek kuvvet oluyor.

4. AVG AntiVirus Free

En iyi antivirüs programları arasında dikkat çeken bir diğer program olarak AVG bir adım öne çıkıyor. Düşük seviye sistemler üzerinden gayet iyi performans gösteren bu program, ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet sunuyor. Diğer programlara baktığımızda daha fazla temel tarama işlemi sunan AVG, ek birkaç özelliği ile de dikkatleri üstüne toplamayı başarıyor.

AVG AntiVirus Free

Dosya ayıklama özelliği sayesinde hasarlı olan dosyaları göstererek işlem yapmanız adına destek veriyor. Ayrıca kişiselleştirilebilen arayüzü de özellikleri arasında yer alıyor.

5. Avast Free Antivirus

Bu programın birçok farklı özelliği bulunuyor. Ücretsiz şekilde sunulan Avast içeriğinde, internet tarayıcıları ve parola yöneticisi gibi hizmetleri bulunduruyor. İstenildiği gibi özelleştirilmesinin yanı sıra VPN hizmeti de bulunuyor. Genel olarak bakıldığında diğer programlara göre daha zengin olan özellikleri göze çarpıyor.

6. Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky Free Antivirus programına baktığımızda hızlı ve çok etkili bir tarama yapan hizmet görüyoruz. Bazı programlar gibi ekstra özelliği sunmasa bile oldukça başarılı kötü amaçlı yazılım koruması gerçekleştiriyor. Düşük ve orta seviyeli ola sistemlerde güzel şekilde performansını sergiliyor.

7. Panda Free Antivirus

Ücretsiz sunulan bir diğer program olan Panda, orta seviyeli sistemlerde başarılı işlemlere imza atıyor. Virüslere karşı tam koruma sağlamasının dışında gelişmiş kişiselleştirme özelliği de yer alıyor. Üstelik ilgi çekici arayüzü ve VPN hizmetini de sunarak dikkat çekmeyi başarıyor.

Panda Free Antivirus

8. Microsoft Windows Defender

En iyi antivirüs programları sıralaması bu özel program ile birlikte son buluyor. Windows içerisinde dahili biçimde çalışma gerçekleştiren Windows Defender, gayet başarılı olarak görülen bir performans sergiliyor. Kötü amaçlı yazılımlara karşı tam koruma sağlamasının yanı sıra ebeveyn kontrolü gibi özellikleri dikkat çekiyor. Aranan tam olarak temel bir tarama ise, Windows Defender bu konuda yardımcı olacaktır.

En iyi antivirüs programları hakkında sizler için detaylı bilgileri sunmaya çalıştık. Bu özel geliştirilen programları kullanarak tüm cihazlarınızı koruma altına alabilmeniz mümkündür. İstediğiniz zaman yüklemelerini gerçekleştirerek ücretsiz şekilde güzel bir hizmet alacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.