Haber, Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 4 Serisi Yeni Özellikler Aldı

Samsung Galaxy Watch 4 akıllı saatler yeni bir güncelleme ile pek çok işlevsel özelliğe sahip oldu. Yeni saat yüzleri ve hareket kontrolleri gibi özellikler eklendi. İşte tüm detaylar!

Samsung Galaxy Watch 4’e Gelen Yeni Özellikler

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic, yeni bir yazılım güncellemesi aldı. Bu güncelleme, akıllı saatlere pek çok yeni özellik getirdi. GIF desteğiyle birlikte 4 farklı saat arayüzü kullanıma sunuldu. Yeni saat yüzleri animasyonlu olarak karşımıza çıktı.

Samsung‘un son güncellemesi Watch 4 serisine özel hareket kontrolleri de getirdi. Kullanıcılar basit el hareketleri ile akıllı saatini daha kolay kontrol edebilecek.

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic, bu yıl Ağustos ayında Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılmıştı. Bu güncellemelerle birlikte artık çok daha fazlasını vaat ediyorlar. Güncelleme, Galaxy Wearable uygulaması aracılığıyla sunulacak.

Yeni güncelleme ile Samsung Watch 4 serisine, yeni saat arayüzleri ve kadranları eklendi demiştik. Bu temalar yalnızca görsel amaçlı değil. Yeni saat yüzleri; kalp atış hızını, stresi ve günlük aktivite durumunu gösteren bir ‘Info Brick’ saat kadranı ve ayrıntılı bir hava durumu tahminini gösteren bir saat kadranı olarak geliyor.

Kullanıcılar ayrıca temel bir gösterge panosu veya Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3‘ten ilham alan canlı duvar kağıtları arasından seçim yapabilir. Tüm bunlar bir özelleştirme seçeneğiyle birlikte geliyor.

Animals saat kadranında pil ömrü, hatırlatıcı, mesajlar ve adım sayısı gibi özellikler görülebilir. My Photo+ kadranında hareketli GIF’ler görülüyor. Steps Challenge saat kadranında da ilginç animasyonlar karşımıza çıkıyor ve Galaxy Watch 4 kullanıcısının her adımını takip ediyor.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy Watch 4 Golf Edition Özellikleri Ortaya Çıktı

‘Knock knock’ yani ‘Tık tık’ hareketi yaptığımızda ise bazı hareket kontrolleri devreye giriyor. Bu hareketi yapan kullanıcı, önceden seçilmiş bir uygulamayı, antrenman listesini veya ışığı açabilecek veya bir hatırlatıcı oluşturabilecek. Ön kolumuzu iki kez yukarı aşağı hareket ettirerek ise aramaları kontrol edebileceğiz.

Yeni Samsung güncellemesi, düşme algılama özelliğini de getirdi. Watch 4 saatini kullanan kişi sert düşüşlere karşı uyarılacak. Ve bu kullanıcı önceden seçtiği 4 kişiye SOS bildirimi gönderebilecek. Güncelleme, önce Galaxy Watch 4 serisinin Bluetooth sürümlerine gelecek. LTE sürümlerinin de yakın zamanda güncellemeyi alması bekleniyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.