Haber, Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 4 Serisi Fitness Güncellemesi Alıyor: İşte Yeni Özellikler

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic modelleri global çapta büyük bir yazılım güncellemesi alıyor. Samsung, akıllı saatleri fitness yükseltmeleri ile buluşturuyor. İşte, cihazların son güncellemeyle alacağı özellikler!

Samsung Galaxy Watch 4 Serisi Güncellendi

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic akıllı saatler, dünya genelinde büyük bir yazılım güncellemesi alıyor. Bisikletçiler ve koşucular için tasarlanmış yeni bir gelişmiş interval antrenmanı, yeni bir uyku koçluğu programı ve yeni vücut kompozisyonu anlayışları gibi iyileştirmeler geliyor.

Güncelleme ayrıca yeni saat yüzleri ile yeni özelleştirme seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Samsung ayrıca “yeni bir şık kayış serisi” duyurdu. Akıllı saatler, geçen yıl Ağustos ayında Galaxy Unpacked 2021 etkinliğinde piyasaya sürülmüştü.

Samsung tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, hem Samsung Galaxy Watch 4 hem de Galaxy Watch 4 Classic akıllı saatler, güncellemeyi 10 Şubat’ta Galaxy Unpacked etkinliği gününde almaya başlayacak. Güncelleme ‘Galaxy Giyilebilir’ – ‘Galaxy Wearable’ uygulaması aracılığıyla sunulacak. Yeni saat kayışları, Şubat ayı sonlarında satın alınabilecek.

Akıllı saatler, Samsung Health‘te güncellenmiş vücut kompozisyonu bilgileri alacak. Samsung Galaxy Watch 4 kullanıcıları, Centr’e sınırsız erişim için 30 günlük bir deneme alacak. Samsung, 30 günlük ücretsiz deneme teklifinin yalnızca Centr.com’da Samsung Health aracılığıyla kaydolan yeni Centr müşterileri için geçerli olacağını söylüyor.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy Watch 4, Telefonsuz Nasıl Kullanılır?

Samsung Galaxy Watch 4 kullanıcıları, koşucular ve bisikletçiler için yeni bir interval hedefi özelliği alacak. Bu özellik, bisikletçilerin ve koşucuların antrenmanları için süreyi, mesafeyi ve set sayısını önceden ayarlamasına olanak tanıyacak. Kurulumdan sonra, Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatler, yoğun antrenman seansında kullanıcısına rehberlik edecek. Güney Koreli şirket, antrenmanlar için Adidas Running ve Strava gibi üst sıralarda yer alan uygulamalarla işbirliği yaptı.

Yeni uyku koçluğu programı özelliği, kullanıcıların daha iyi uyku alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olmak için Samsung Galaxy Watch 4 akıllı saatlerinin uyku izleme yeteneklerini temel alıyor. Özelliğin bir haftalık uyku düzenini takip ettiği ve “kullanıcının uyku tipini temsil eden 8 uyku sembolü hayvanından birini atamak için” uyku anketlerini hesaba kattığı söyleniyor. Kullanıcı uykudayken ışıklar otomatik olarak kapatılacak.

Samsung ayrıca, gelişmiş BioActive Sensör teknolojisi aracılığıyla hem kan basıncını (BP) hem de elektrokardiyogramı (EKG) (belirli pazarlarda mevcut) ölçen Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatlerde Samsung Health Monitor uygulamasının 11 modelde daha satışa sunulacağını duyurdu.

Şirket, Galaxy Watch 4 akıllı saat kullanıcılarının YouTube Music uygulamasından Wi-Fi veya LTE üzerinden müzik akışı yapmasına izin verecek başka bir güncelleme yayınlayacağını da söylüyor. Son olarak, Google Asistan önümüzdeki aylarda Galaxy Watch 4 serisinde kullanıma sunulacak.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.