Haber

Samsung Galaxy Watch 4 Serisi, iPhone Modelleriyle Uyumlu Olmayacak

Samsung ve Google ortaklığı ile geliştirilen Wear OS 3 işletim sistemini çalıştıran Samsung Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatler, iOS ve iPhone kullanıcılarını üzecek bir karar aldı. Dün duyurulan Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic akıllı saatler, iOS cihazlarla uyumlu olarak çalışmayacak.

Güney Koreli teknoloji devi, Google ile ortaklık kurduktan sonra uyum desteğini iOS cihazlardan çekti. Bu gelişme, Samsung’un giyilebilir cihazlar sayfasındaki teknik özellikler kısmından anlaşılıyor. Şimdiye kadar, Samsung’un Galaxy Watch modelleri hem Android hem de iOS için destek sunuyordu. Bundan sonra iOS kullanıcıları, diğer amiral gemisi akıllı saat seçeneklerini değerlendirecek.

Samsung ve Google, Samsung Galaxy Watch 4 serisi ile piyasaya sürülen One UI Watch’ı duyurdu. Yeni bir işlemci ve 1.5 GB RAM gibi özelliklerle duyurulan serinin, Android 6.0 ve üzeri ile uyumlu olduğu görüldü.

iPhone 5 ve üstü modeller ile iOS 9.0 ve üstü ile uyumlu olan son Samsung akıllı saati, bir önceki nesil Galaxy Watch 3 oldu.

Bununla birlikte Samsung’dan konuyla ilgili bir rapor paylaşıldı. Güney Koreli teknoloji devi, iOS cihazlarla uyumlu önceki Galaxy Watch akıllı saatlerindeki iOS ve iPhone desteğini durdurmayacak. Galaxy Watch 3 ve daha önceki modeller, yine eskisi gibi iOS cihazlarla uyumlu çalışacak.

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde 40mm ve 44mm boyutlarındaki Galaxy Watch 4’ü ve 42mm ve 46mm boyutlarındaki Galaxy Watch 4 Classic’i tanıttı. Akıllı saatler; 4G bağlantısı, 5ATM + IP68 ve MIL-STD-810G sertifikasına sahip AMOLED ekranlara sahip.

Samsung Galaxy Watch 4’ün fiyatı 250 dolardan ve LTE modeli 300 dolardan başlıyor. Samsung Galaxy Watch 4 Classic’in fiyatı 350 dolardan ve LTE modelinin fiyatı 400 dolardan başlıyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.