Haber, Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 4, Telefonsuz Nasıl Kullanılır?

Akıllı saatler, uyumlu akıllı telefonlarla birlikte kullanılabiliyor. Peki, telefon olmadan bir akıllı saati nasıl kullanabiliriz? İşte, telefonsuz Samsung Galaxy Watch 4 kullanma yöntemleri!

Galaxy Watch 4 akıllı saatler, telefonsuz da kullanılabilir

Samsung Galaxy Watch 4 kutusundan çıkıp ilk kez açıldığında veya resetlendiğinde, telefon olmadan da kullanılabilir. Galaxy Watch gibi modern akıllı saatler akıllı telefon olmadan da kullanılabilir. Şimdi bu özelliği nasıl etkinleştireceğiniz konusunda size yol göstereceğiz.

Samsung Galaxy Watch 4 ve Samsung Galaxy Watch 4 Classic akıllı saatler, Ağustos ayında dünya çapında tanıtıldı. Bu modeller, yalnızca Bluetooth ve LTE seçenekleriyle geliyor. LTE modeli veri bağlantısı sayesinde bağımsız bir cihaz olarak işlev gösterirken, Bluetooth modelini kullanabilmek için Galaxy Wearable uygulaması gerekiyor. Ancak, bir cep telefonuna bağlanmadan da Galaxy Watch akıllı saatlerini kullanabilirsiniz.

Telefon olmadan Samsung Galaxy Watch 4 nasıl kullanılır?

Galaxy Watch 4 modelleri, özellikle ekstrem sporlarla ilgilenenler için biçilmiş kaftan. Dağ tırmanışı, açık hava egzersizleri ve diğer spor türlerinde telefon kullanmak bir hayli zordur. Spor sırasında telefona bağlanmadan akıllı saati yönetmek mümkün.

Galaxy Watch 4’ü bir telefona bağlanmaya ihtiyaç duymadan rahatlıkla kullanabilir ve sporunuzu onun yönetimine emanet edebilirsiniz. Fakat, telefonsuz kullanımlarda bazı özellikleri devre dışı olacaktır.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy Watch 4 Golf Edition Özellikleri Ortaya Çıktı

İşte, telefonsuz akıllı saat kullanımının adımları!

  • Samsung Galaxy Watch 4 / Samsung Galaxy Watch 4 Classic’i açın.
  • Ekranın alt kısmındaki ‘?’ simgesine ve ardından ‘Buraya’ simgesine dokunun.
  • Bir bildirim karşınıza çıkacak. Bildirimi dikkatlice okuduktan sonra ‘Devam Et’ seçeneğine tıklayın.
  • Hüküm ve koşulları okuyun ve kabul etmek için ‘İleri’ seçeneğine dokunun.
  • Samsung hesabınızla giriş yapın (veya Atla’yı seçin).
  • Bölgenize göre bir saat dilimi belirleyin.
  • Samsung ayrıca verileri geri yüklemek veya yedeklemek için bir PIN belirlemenizi isteyecektir.
  • Uygulamalar ekranında, Ayarlar > Telefona bağlan > Onay işareti simgesine tıklayın ve Galaxy Watch’ı mobil cihaz olmadan kullanmak için PIN’i girin.
Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.