Başlangıç Haber Samsung Galaxy Tab S8 Serisi İçin Yeni Bir Özellik Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy Tab S8 Serisi İçin Yeni Bir Özellik Ortaya Çıktı!

1

Samsung Galaxy Tab S8 tablet serisi ile ilgili çok önemli bir özellik daha ortaya çıktı. Birkaç ay önce Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra olmak üzere üç modeli kapsayan Galaxy Tab S8 serisine dair bazı bilgiler sızdırılmıştı. Buna göre serinin ilk modeli Galaxy Tab S8’in 45W şarjı destekleyecek. Güvenilir bir kaynağa göre, serideki diğer modeller de 45W şarjı destekleyebilir. Ama asıl haber bu değil; tabletlerin hepsinde yalnızca Snapdragon 898 işlemci kullanılacak!

Samsung Galaxy Tab S8 serisindeki modellerin kod adları sırasıyla; Basquiat 1, Basquiat 2 ve Basquiat 3 olarak açıklanmıştı. Samsung, bu seride Exynos 2200’ü değil, Snapdragon 898’i tercih ediyor.

Güvenilir bir kaynak olan Ice Universe, Galaxy Tab S8 Plus’ın 10.090 mAh pile, S8 Ultra’nın ise 11.500 mAh pile sahip olacağını söylüyor. Galaxy Tab S8 ise 8.000 mAh pile sahip olacak. Telefonlardan daha büyük pillere sahip olmalarına rağmen tabletlerde 40W ve üzeri hızlı şarj kullanımı oldukça nadir. Samsung, Galaxy Tab S8 serisinde bunu başarıyor.

Kaynak, üç tabletin de yakında çıkacak olan Snapdragon 898 işlemci tarafından destekleneceğini belirtiyor. Lansman tarihinin gecikmesi de buna bağlanıyor. Henüz Snardragon 898 çıkmadı çünkü. Galaxy Tab S7 modelleri geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmıştı. S8 serisi modellerin Aralık ve Ocak döneminden önce çıkması beklenmiyor.

Sızdırılan bilgilere göre Samsung kendi Exynos 2200’ünü kullanmayacak. Tabii ki Exynos da piyasaya sürülmeye hazır değil. Samsung Galaxy Tab S8 yeni nesil tabletlerin Galaxy S22 amiral gemileri ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Modellerin hepsi One UI 4.0’ı çalıştıracak.

Snapdragon 898’in performansı en az yüzde 20 artacak ve gelecek yılın en güçlü mobil işlemcilerinden biri olacak. İşlemcide Cortex-X2, Cortex-A710 ve Cortex-A510 çekirdekleri bir araya gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!