Başlangıç Haber Snapdragon 898 Yonga Seti Özellikleri Yayınlandı

Snapdragon 898 Yonga Seti Özellikleri Yayınlandı

0

Akıllı telefon sektörüne güç veren markalardan biri olan Qualcomm, yeni nesil yonga seti ile karşımıza çıkıyor. Snapdragon 898 yonga setinin özellikleri, yapılan testler ile ilk defa görüldü. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

qualcomm-snapdragon-898-ozellikleri-min

ABD merkezli Qualcomm, her sene olduğu gibi bu yıl da Aralık ayında yeni mobil işlemci modelini tanıtmak için hazırlanıyor. Yeni işlemci de, yine her yıl olduğu gibi sayısı yükselerek Snapdragon 898 olarak çıkış yapacak. Yeni Snapdragon 898, özellikleri ile 2022 yılında amiral gemisi akıllı telefon modellerine güç verecek.

Snapdragon 898, yapılan Geekbench testleri ile ilk defa görüntülendi. Bu görüntülerde yeni işlemci, Snapdragon 888 modeline kıyasla daha düşük puanlara sahip. Ancak Qualcomm, yeni yonga seti yayınlanana kadar güçlü geliştirmeler yapacaktır.

Henüz test aşamasında olan Snapdragon 898, gücü kısıtlanmış şekilde görüntüleniyor. Bunun sebebi ise Geekbench testleri ile cihazın tüm yeteneklerinin görülmemesi olarak düşünülüyor.

İlgili İçerik: Snapdragon 888+ Performans Testleri Yayınlandı

Vivo markasının ‘V2102A’ kodlu telefonunda test edilen Snapdragon 898, tek çekirdekli işlem testlerinde 720, çok çekirdekli işlem testlerinde ise 1919 puan aldı. Ayrıca test ile birlikte, Cortex-X2 Super Core çekirdeğinin kullanılacağı da görüntülenmiş oldu. Ana çekirdeğin yanında 3 adet Cortex-A710 Power ve 4 adet Cortex-A510 eşlik edecek.

snapdragon-898-ozellikleri-geekbench

Belirtilenlere göre yonga seti, 4 nm üretim sürecinden geçecek. Ayrıca paylaşılan görüntülere bakıldığında, Snapdragon 898 modelinin GPU konusunda da ciddi geliştirmeler ile birlikte geleceğini gösteriyor. Yeni yonga seti, Adreno 730 GPU modelini barındıracak. Serinin bir önceki modelin de ise Adreno 660 kullanılıyordu.

Ancak Qualcomm, paylaşılan görüntüler ile ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Yeni yonga setinin ne zaman tanıtılacağı da net bir şekilde bilinmiyor.

Peki siz Snapdragon 898 modeli konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!