Başlangıç Haber Samsung, Akıllı Telefonlar İçin ISOCELL GWB Kamera Sensörünü Duyurdu!

Samsung, Akıllı Telefonlar İçin ISOCELL GWB Kamera Sensörünü Duyurdu!

0

Samsung, ‘İnsan Gözü Benzeri’ yeni ISOCELL GWB kamera sensörünü duyurdu. 2022 yılında piyasaya çıkacak Samsung akıllı telefonlarda insan gözü kadar keskin olan bu sensöre yer verilebilir. İşte haberin detayları!

Samsung’un yeni kamera sensörü, insan gözü keskinliğinde olacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yaklaşmakta olan akıllı telefonlarına ISOCELL GWB sensörünü dahil etme planlarını henüz açıklamadı. Samsung, şirketin ISOCELL GWB olarak adlandırdığı RGBW renk filtresi desteğine sahip ilk ISOCELL kamera sensörünü tanıttı. Yeni kamera sensörü, Çin merkezli Tecno ile ortaklaşa oluşturuldu.

Yeni Samsung kamera sensörü, gelişmiş renk doğruluğu ve daha iyi parlaklık ile fotoğraf çekme yeteneğine sahip. Şirket, yeni sensörünü “insan gözü benzeri” olarak tanımlıyor. Bu sensörün 2022 yılında Tecno markalı bir akıllı telefonda yer alması bekleniyor. Elbette zaman içinde Samsung ve diğer marka telefonlarda da yeni sensöre yer verilecektir.

İlgili İçerik: Samsung, 200 Megapiksel Telefon Kamera Lensini Tanıttı

Geçtiğimiz günkü Tecno web seminerinde yeni ISOCELL GWB kamera sensörü Samsung tarafından tanıtıldı. Etkinlik sırasında şirket, kamera sensörünün beyaz piksel içeren geliştirilmiş bir renk filtresi deseni kullandığını açıkladı. Beyaz pikseller sayesinde ışığı yakalama yeteneği gelişiyor, parlaklık seviyesi dengeleniyor. Bu teknoloji de, kullanıcıların daha kaliteli görüntüler yakalamasına yardımcı oluyor.

Sensörün 64 megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı bildiriliyor. Yani, yeni yılda piyasaya çıkacak Samsung Galaxy S22 serisi bu sensörü almayacak. Samsung Galaxy S22 Ultra belirtildiği gibi 108 megapiksellik bir kamerayla gelecek. Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus ise 50 megapiksellik ana kameraya sahip olacak.

Şubat 2022’de Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan Galaxy S22 akıllı telefonlar, büyük bir ihtimalle yeni sensörü almadı. Fakat yine de, 50 megapiksel ISOCELL GWB sensörünü alma ihtimali var. Bu gerçekleşirse, cihazı merakla bekleyenler için güzel bir sürpriz olur. Gelecek yıl Samsung’un yeni sensörü Çin menşeili akıllı telefonlar başta olmak üzere pek çok markada karşımıza çıkabilir.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version