Haber, Internet

Google Chat Artık Gmail Üzerinden Kullanılabilecek

Teknoloji devi Google, harika bir yeniliğini duyurdu. Google Chat’in sesli ve görüntülü görüşmeleri artık Gmail hesabı üzerinden de yapılabilecek. Ayrıca, Google Meet de Google Chat gibi Gmail’e entegre ediliyor. İşte detaylar!

İçerik Haritası

Google, Görüşmeleri tek bir çatıda buluşuyor

Bundan birkaç ay önce Google Chat, Android için grup araması gerektirmeyen kişileri tek tek arama özelliğini sundu. Şimdi de, Google Chat kişileri sesli ve görüntülü arama özelliğini Gmail ile birleştiriyor. Artık Gmail hesabı üzerinden Android ve Web sürümünden Chat uygulamasını kullanabileceğiz.

Google’ın hedefi evden çalışanlara kolaylık tanımak. Sesli ve görüntülü sohbetlerle ortak çalışma programı oluşturmak isteyen kullanıcılar Google Chat’i Gmail üzerinden kullanabilecek. Hem Android telefonlardan hem de Web sürümünden Gmail’e girerek yeni ses ve video düğmelerine sağ üst köşeden erişilebilir. Görüşme devam ederken sohbetin farklı bir bölümüne döndüğünüzde, uygulamanın üst kısmındaki mavi çubukta görüşmenin süresi ve karşı tarafın adı görünecek.

Google Chat ve Gmail Birleşmesi

İşte, yeni özelliğin ekran görüntüsü:

Sohbet sırasında üstte beliren bu mavi çubuğa tıklayarak görüşmeye geri dönülebilecek. Görüşme devam ederken kırmızı renkteki uyarılar ise cevapsız aramaları sembolize edecek. Google Chat uygulaması üzerinden arama yapacak olanlar artık Gmail’e yönlendirilecek. Önümüzdeki iki hafta içinde hem Hızlı Sürüm hem de Zamanlanmış Sürüm etki alanlarında bu yeni özellik aktif olacak.

İlgili İçerik: Google Meet, Otomatik Parlaklık Özelliğini Getirdi

Bu harika özelliği tüm Google Workspace platformları ile G Suite Basic ve Business hesap sahipleri görecek. Aynı şekilde standart, ücretsiz bir Google Hesabı olan herkes bu güncellemeyi alacak ve aynı anda hem iş hem de kişisel hesaplarda herkes bu özellikten faydalanabilecek.

Peki siz görüşmelerinizde Google Chat uygulamasını tercih ediyor musunuz? Sizce uygulamanın Gmail ile birleşmesi faydalı olacak mı?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.