Başlangıç Haber Samsung, 200 Megapiksel Telefon Kamera Lensini Tanıttı

Samsung, 200 Megapiksel Telefon Kamera Lensini Tanıttı

0

Samsung, akıllı telefon kamera lensleri üzerine gerçekleştirdiği bir lansmanda, 2 yeni kamera duyurusunda bulundu. ISOCELL HP1 ve ISOCELL GN5 olarak isimlendirilen kameralar, üst düzey özelliklere sahip. Samsung, dünyanın ilk 200 megapiksel telefon kamera lensini tanıttı. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

samsung-200-megapiksel-kamera-min

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, düzenlediği etkinlik kapsamında 200 megapiksel çözünürlüklü yeni telefon kamerasını tanıttı. ISOCELL HP1 isimli bu kamera, oldukça dikkat çekici özellikler ile donatılırken, farklı ışık koşullarına göre adapte olabiliyor.

ISOCELL HP1 ile donatılmış akıllı telefon modelleri, 30 FPS 8K, 120 FPS 4K video çekimleri yapabilecek. Bu oranlar da şimdiye kadar hiçbir akıllı telefonda görülmemiş değerler diyebiliriz. Hatta birçok profesyonel kamera bile yüksek çözünürlüklerde bu FPS değerlerini yakalayamıyor.

İlgili İçerik: Samsung Bixby, Yakında Türkçe Destek Verebilir

Samsung tarafından tanıtılan bir diğer kamera ise ISOCELL GN5 olarak adlandırılıyor. 50 MP çözünürlük sunan bu kamera, çok yönlü otomatik odaklama teknolojisi olan Dual Pixel Pro ile birlikte geliyor. Ayrıca kamera, her bir pikselin maksimum derecede ışığı algılayabilmesi için FDTI isimli teknolojiye de sahip.

samsung-yeni-kamera-min

Aynı zamanda ISOCELL GN5, ISOCELL HP1 modelinde olduğu gibi 8K görüntüleri 30 FPS, 4K görüntüleri 120 FPS olarak kaydedebiliyor. Bu özellikleri ile birlikte kamera, kullanıcılara etkileyici bir deneyim vadediyor.

Samsung, yeni kameralarını duyurması ile birlikte, bu kameraların hangi telefon modellerinde kullanılacağı konusunda bilgi vermedi. Ancak kamera lensleri, yalnızca Samsung değil, diğer akıllı telefon üretici markaları tarafından da kullanılacaktır.

Peki siz Samsung tarafından üretilen kameralar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!