Başlangıç Haber Realme 4K Smart Google TV Stick Özellikleri Açıklandı

Realme 4K Smart Google TV Stick Özellikleri Açıklandı

0

Realme, 4K çözünürlüklü akıllı televizyonu Google TV’yi yarın piyasaya sürüyor. Stick detayı ile öne çıkan ve merak uyandıran Realme 4K Google TV Stick’in özellikleri belli oldu. İşte detaylar!

Realme 4K Smart Google TV Stick, 13 Ekim’de Geliyor!

13 Ekim Çarşamba günü Hindistan’da piyasaya sürülecek olan Realme’nin 4K Akıllı Google Televizyonu ve Stick donanımının özellikleri açıklandı. Realme 4K Smart Google TV Stick, HDMI 2.1 ve HDR10+‘ı destekleyecek.

Çinli teknoloji şirketleri yenilikçi cihazlarla rekabeti güçlendirmeye devam ediyor. Xiaomi Mi TV Stick dahi henüz Google TV’ye sahip değil. Buna karşın Realme yarın, ilk Google TV’li cihazını piyasaya sürüyor.

İlgili İçerik: İnternet Özelliği Olmayan TV’ye İnternet Bağlamak Mümkün Mü?

Cihaz, 13 Ekim’de yani yarın Realme’nin resmi kanallarında gerçekleştirilecek sanal bir etkinlikle Çin’de piyasaya çıkacak. Android platformuna dayanan Realme 4K Smart Google TV Stick, önde gelen tüm akış (streaming) uygulamalarını destekleyecek. Android TV yerine Google TV’de çalışacak olan Realme 4K Smart TV Stick, 4K 60fps video oynatmayı destekleyecek.

Realme 4K Smart Google TV Stick’in fiyatı şu an için bilinmiyor. Yarınki etkinlikte fiyatı belli olacak. Etkinlikte, Realme GT Neo 2 akıllı telefonlar, yeni TV aksesuarları gibi bazı Realme ürünlerine de yer verilecek. Realme 4K Smart Google TV Stick’in siyah renkte olması beklenirken, uzaktan kumanda detayı henüz belli olmadı.

Realme 4K Smart Google TV Stick, Google Asistan desteğini sunacak. Kullanıcılar bu sayede hava durumu tahmini, hatırlatıcılar ve akıllı TV’leriyle etkileşim kurmak için diğer özelliklere kolayca erişecek. Realme Smart TV, dahili eğlence platformları önceden yüklü bir şekilde gelecek. Netflix, YouTube, Prime Video, Google Play Oyunlar gibi uygulamalar Realme 4K Smart Google TV’de yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!